Tomasz Kafarski zwolniony z Górnika Łęczna

0

Tomasz Kafarski nie jest już trenerem Górnika Łęczna – jest to pokłosie kiepskich wyników drużyny w Nice 1 Lidze. Włodarze klubu postanowili rozwiązać z nim umowę. 

Górnik Łęczna to zespół, który do niedawna występował w LOTTO Ekstraklasie. Drużyna po spadku z elity przeszła ogromną rewolucję – z kadry odeszło wielu wartościowych zawodników, a funkcję trenera przestał pełnić Franciszek Smuda. Wtedy na ratunek klubowi z Lubelszczyzny ruszył Tomasz Kafarski, który jednak nie poprowadził Górnika do wyników, jakich oczekiwano.

Górnik Łęczna na półmetku rywalizacji w Nice 1 Lidze zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie. Podopieczni Kafarskiego w poprzednim meczu długo prowadzili z GKS-em Katowice, ale po bramkach straconych w końcówce ponieśli porażkę 1:3.

Był to ostatni mecz Kafarskiego w roli szkoleniowca klubu z Łęcznej. Informację o zwolnieniu 42-latka opublikowano na oficjalnej stronie internetowej. Odniósł się do niej także prezes klubu, Veljko Nikitović:

– Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję, że takie wyjście będzie najrozsądniejsze dla obu stron. Trener Kafarski podjął się pracy w momencie kiedy klub przechodził przez proces wielu zmian. To był bardzo wymagający okres dla wszystkich związanych z Górnikiem Łęczna. Dziękujemy trenerowi i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Kafarski prowadził Górnik Łęczna od 10 lipca 2017 roku – od tego czasu Zielono-czarni sięgnęli po cztery zwycięstwa, zanotowali pięć remisów i ponieśli osiem porażek. Tymczasowym trenerem został Sławomir Nazaruk. To on poprowadzi zespół w meczu z Odrą Opole. Bukmacher Fortuna na wygraną Górnika oferuje kurs @ 2.50.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułMarcus Rashford opowiada o swojej fascynacji Ronaldo
Następny artykułSadio Mane znów jest kontuzjowany?