Thibaut Courtois – Zostać w Londynie czy wrócić do Hiszpanii?

0
thibaut-courtois

Thibaut Courtois wciąż nie przedłużył wygasającego latem 2019 roku kontraktu z Chelsea. Wydaje się, że wciąż jest sporo czasu na rozmowy dotyczące nowej umowy, ale już pojawia się masa spekulacji.

Gdzie mógłby zatem trafić ten świetny bramkarz? Nie od dawna wiadomo, że oko w kierunku reprezentanta Belgii od dawna puszcza Real Madryt. Trochę oliwy do ognia dolał sam zawodnik, który niedawno powiedział, że chce odłożyć rozmowy dotyczące nowego kontraktu na koniec sezonu, czyli do maja, czerwca. Zapewne szefostwo Chelsea obawia się, że będzie miało zbyt mało czasu na ewentualne negocjacje. Jasne jest, że jeśli coś pójdzie nie tak, to pół roku później Thibaut Courtois będzie mógł rozpocząć rozmowy z nowym pracodawcą. Takiego obrotu sprawy zapewne chcą na Stamford Bridge za wszelką cenę uniknąć.

Angielskie media poinformowały, że Belg zwleka z podjęciem decyzji, gdyż domaga się znaczącej podwyżki. Wedle tego co ponoć oczekuje chciałby zarabiać około 200 tysięcy funtów tygodniowo! Sam zawodnik wszystkiemu jednak zdecydowanie zaprzecza.

Media zawsze skupiają się na pieniądzach. Nie przeczę, że odgrywają dużą rolę, ale wszystko musi być na właściwym miejscu. Jeśli podpiszę nowy kontrakt, będę chciał być pewny, że będę mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że zostanę na X lat w Chelsea i przez ten cały czas będę dawał z siebie 100%. Jestem tu szczęśliwy, lubię grać w klubie, lubię Londyn. Gorzej wygląda to pod kątem mojej sytuacji rodzinnej, od strony prywatnej.

Reprezentantowi Belgii chodzi zapewne o byłą partnerkę, która przeniosła się z jego dwójką dzieci do Hiszpanii, a dokładniej do Madrytu. Przeładowany kalendarz spotkań w Anglii sprawi, że Thibaut Courtois będzie miał bardzo ograniczony kontakt z potomkami.

– Ta cała sytuacja jest bardzo trudna dla mnie. Wiedziałem, że moja była dziewczyna wróci do Madrytu i przez to wszystko bardzo się skomplikowało. Kocham swoje dzieci nad życie i chciałbym być przy nich jak najczęściej, spędzać z nimi możliwie najwięcej czasu. W takich momentach zaczynam się zastanawiać, czy nie powinienem się przenieść bliżej nich i grać w Hiszpanii. To wszystko nie jest takie proste jak niektórym się wydaje. Dlatego chcę sobie dać trochę czasu na podjęcie jak najlepszej decyzji.

Jednak jak podkreśla sam bramkarz. Jeśli zdecyduje się pozostać w Premier League, to tylko w zespole Chelsea.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Lech wykorzystuje szansę i przeskakuje Koronę w tabeli
Następny artykułLepiej później niż wcale – Peter Stoeger na ratunek Borussii Dortmund