Tammy Abraham zmienił reprezentację

0
Tammy Abraham

Tammy Abraham, obecnie grający dla Swansea City, zdecydował się na zmianę reprezentacji. Do tej pory napastnik grał w młodzieżowych kadrach Anglii.

19-latek jest wychowankiem Chelsea, z której w minionym sezonie był wypożyczony do Bristol City. W Championship rozegrał aż 41 spotkań, w których zdobył 23 bramki i zanotował 4 asysty. W obecnych rozgrywkach urodzony w Nigerii piłkarz próbuje swoich sił poziom wyżej i grając dla Swansea City zdążył już dwa razy wpisać się na listę strzelców.

Abraham do tej pory grywał dla młodzieżowych reprezentacji Anglii w trzech kategoriach wiekowych. W zespole U18 zadebiutował 24 września 2014 roku i od tej pory zebrał 31 spotkań w zespole “Synów Albionu”. W reprezentacji U21 zagrał dwanaście razy i zdobył cztery bramki. Okazuje się, że liczba jego występów nie wzrośnie, bowiem piłkarz zdecydował się na zmianę reprezentacji. Ojciec napastnika jest Nigeryjczykiem i ten zamierza reprezentować barwy tego właśnie kraju. Taką decyzję potwierdził Amaju Pinnick, prezydent nigeryjskiej federacji:

– Ostatnio rozmawiałem z Tammy'm i jego ojcem, to była szczera, konstruktywna rozmowa. Piłkarz po długim procesie decyzyjnym w końcu zgodził się na grę dla Nigerii. Abraham wie, że w reprezentacji “Super Orłów” będzie miał znacznie większe szanse na grę i wyjazd na mundial rozgrywany w Rosji. Liczymy, że tam będzie mógł reprezentować barwy swojej ojczyzny.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułWaldemar Fornalik – Wszyscy są dla mnie ważni, nikogo nie szufladkuję
Następny artykułDavid Luiz zagra z Atletico mimo poważnej kontuzji