Świerczok – Wierzę, że tym razem mi się uda

0

Jakub Świerczok został już oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Łudogorca Razgrad, a także miał okazję rozmawiać z klubową telewizją. Były piłkarz Zagłębia Lubin liczy, że jego druga zagraniczna przygoda zakończy się zupełnie inaczej, niż ta premierowa w Kaiserslautern.

Jakub Świerczok ma za sobą wyśmienitą rundę jesienną w barwach Zagłębia Lubin, w którym wystąpił w 21 meczach w LOTTO Ekstraklasie oraz zdobył 16 bramek. Taka gra pozwoliła mu na zmianę barw klubowych, nad czym długo się nie zastanawiał. 25-latek w piątek został zawodnikiem Łudogorca Razgrad. Czy to słuszny kierunek? Nad tym zastanawiał się nasz redaktor.

Transfer do Łudogorca Razgrad jest drugą zagraniczną przygodą Świerczoka. Po raz pierwszy na wyjazd z ojczyzny zdecydował się w 2012 roku, kiedy to został zawodnikiem 1. FC Kaiserslautern. Napastnik uważa, że w Niemczech z powodu kilku czynników nie mógł rozwinąć swoich skrzydeł. Wierzy, że w obecnym klubie będzie inaczej:

– W Niemczech wydarzyło się wiele rzeczy w krótkim czasie, co zastopowało rozwój mojej kariery. W klubie doszło wówczas aż do trzech zmian na stanowisku trenera. Ponadto doznałem kontuzji, która była dla mnie sporą przeszkodą. W lidze niemieckiej nie mogłem pokazać swoich możliwości. Teraz dostałem szansę, by ponownie zagrać za granicą. Wierzę, że tym razem mi się uda.

Wychowanek MOSM Tychy zdaje sobie sprawę z tego, że Łudogorec Razgrad dominuje w bułgarskiej lidze. Cieszy się jednak na możliwość współpracy z wieloma dobrymi piłkarzami:

– Ludogorec w ostatnich latach nie ma konkurencji w Bułgarii. Wiem, że w drużynie występuje wielu technicznych zawodników, co jest dla mnie korzyścią. Dla napastnika to bardzo ważne, że otaczają go ludzie z klasą. Wtedy wszystkim gra się łatwiej. Wierzę, że uda nam się fajnie współpracować.

Świerczok nie zamierzał ukrywać, że ekscytuje go fakt, że w Lidze Europy będzie mógł zagrać przeciwko AC Milan:

– Chcę pomóc Ludogorcowi po raz siódmy zostać mistrzem Bułgarii i przyczynić się do dobrej postawy mojego zespołu w spotkaniach z AC Milan. Gra z takim klubem jest ekscytująca. Możliwość rywalizacji z takim zespołem to dla mnie zaszczyt. Cieszę się, że spotka mnie takie wyróżnienie.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułFlorida Cup – Weteran wypunktował Legię Warszawa na zakończenie
Następny artykułRonaldinho – Jak piłkarski magik na zawsze zmienił oblicze futbolu cz.1