Slaven Bilić zwolniony z West Ham United

0
Slaven Bilić

W niedzielę w brytyjskich mediach pojawiły się informację, jakoby Slaven Bilić został zwolniony z funkcji szkoleniowca West Ham United. W poniedziałek zostało to potwierdzone przez włodarzy klubu z Londynu, co oznacza, że doszło do czwartego zwolnienia w tym sezonie Premier League.

Slaven Bilić posadę trenera West Ham United przejął w czerwcu 2015 roku. Chorwacki trener w pierwszym sezonie pracy był chwalony, a jego zespół zajął siódme miejsce w Premier League. Kolejna kampania (2016/2017) była gorsza, bowiem popularne “Młoty” zajęły 11. pozycję.

Zgodnie z tą tendencją piłkarze Bilicia w obecnym sezonie radzą sobie jeszcze gorzej. West Ham United w 11. kolejkach Premier League zdobył zaledwie dziewięć punktów, przez co plasuje się na 18. miejscu – w strefie spadkowej.

O tym, że posada 49-latka nie jest najbezpieczniejsza, spekulowano już od kilku tygodni. West Ham United w sobotę przegrał z Liverpoolem (1:4) i włodarze klubu postanowili dokonać zmian.

O zwolnieniu Bilicia poinformowano za sprawą oficjalnego komunikatu opublikowanego na stronie internetowej klubu:

– Chcielibyśmy wyrazić podziękowania i wdzięczność dla Slavena i całego jego sztabu za współpracę przez dwa i pół roku. Doszliśmy do wniosku, że taka zmiana jest konieczna, by klub mógł dalej się rozwijać i miał szanse na osiągnięcie wyznaczonych celów.

Wśród potencjalnych kandydatów do przejęcia posady Bilicia wymienia się między innymi Davida Moyesa, który ostatnio prowadził Sunderland. Nie wiadomo czy nowego trenera “Młotów” zaprezentuje się przed następnym meczem, w którym West Ham United  zmierzy się z Watfordem. Bukmacher Fortuna na wygraną drużyny z Londynu oferuje kurs @ 3.45.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułFabio Cannavaro żegna się z Tianjin Quanjian, czas na nowe wyzwanie
Następny artykułOd Shearera do Mięciela: Czarne Złoto