Serie A – Zwycięstwa faworytów, kontuzja Milika

0
kontuzja milika

W sobotę odbyły się trzy mecze Serie A. Faworyci nie zawiedli. Roma wygrała 3:1 z Udinese, Napoli nie bez problemów, ale pokonało Spal 3:2, a Juventus rozgromił Torino w derbach 4:0. Martwić może kontuzja Milika, który musiał opuścić boisko przed końcowym gwizdkiem.

AS Roma – Udinese

Roma przed tym spotkaniem wygrała wszystkie oprócz jednego meczu, a Udinese przegrało wszystkie oprócz jednego. Faworyt mógł być tylko jeden i od początku meczu było to widoczne. Już w 12. minucie w zamieszaniu pod polem karnym gości Radja Nainggolan już leżąc zdołał kopnąć piłkę w kierunku pola karnego, a tam dopadł do niej Edin Dżeko, który płaskim strzałem pokonał bramkarza.

W 30. minucie po raz pierwszy ukąsił Stephan El Shaarawy. Świetnie w polu karnym zachował się Dżeko, który po okiwaniu obrońcy zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a włoski napastnik egipskiego pochodzenia tylko dostawił nogę i podwyższył wynik na 2:0.

Jeszcze przed przerwą było 3:0. Fatalny błąd w polu karnym popełnił Jens Stryger Larsen, którego błąd z zimną krwią wykorzystał El Shaarawy.

W drugiej połowie sporo działo się w samej końcówce. Najpierw rzutu karnego w 89. minucie nie wykorzystał Diego Perotti, a że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, to Larsen zrehabilitował się za błąd z końcówki pierwszej połowy i zdobył jedyną w tym meczu bramkę dla Udinese.

Spal – Napoli

W pierwszej jedenastce Spal ponownie wybiegł Bartosz Salamon, a w Napoli w końcu od pierwszych minut zagrał któryś z Polaków. W tej kolejce padło na Piotra Zielińskiego. W 13. minucie prowadzenie gospodarzom dał Pasquale Schiattarella, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego, ale już minutę później wyrównał Lorenzo Insigne. Włoch razem z Jose Maria Callejonem rozklepał defensywą Spal i dał wyrównanie Napoli.

Wynik meczu nie zmienił się przez kolejną godzinę. Dopiero w 72. minucie Callejon wybiegł zza linii obrony i głową wykończył dośrodkowanie Faouzi Ghoulama. Właśnie ten piłkarz w 83. minucie pięknym rajdem i strzałem z linii pola karnego dał wygraną Napoli. Wcześniej, w 78. minucie, na 2:2 gola zdobył Federico Viviani.

W 70. minucie Zielińskiego zmienił Arkadiusz Milik. Polski napastnik w już doliczonym czasie gry musiał jednak opuścić boisko z powodu kontuzji kolana. Nie wiadomo jeszcze, jak poważny jest jego uraz. W niedzielę ma przejść dokładne badania.

Juventus – Torino

Derby Turynu zapowiadały się bardzo ciekawie. Juventus wygrał wszystkie 5 meczów tego sezonu, ale Torino też jeszcze nie przegrało: trzy wygrane i dwa remisy to wyniki, których nie można się wstydzić.

Szybko jednak okazało się, że Juventus dzisiaj nie zamierza odpuszczać i poważnie podchodzi do derbowego pojedynku. Wynik otworzył już w 16. minucie niezawodny Paulo Dybala. Argentyńczyk precyzyjnym strzałem z linii pola karnego nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

W 24. minucie drugą żółtą kartkę za głupi faul otrzymał Daniele Baselli i Torino musiało grać w dziesiątkę. Będący w gazie Juventus nie omieszkał tego wykorzystać. W 40. minucie po raz kolejny świetnie pokazał się Juan Cuadrado. Kolumbijczyk wyłożył piłkę przed pole karne, a tam czekał już na nią Miralem Pjanić. Idealnie wymierzonym, technicznym strzałem z pierwszej piłki dał dwubramkowe prowadzenie gospodarzom.

Po zmianie stron, w 57. minucie na 3:0 podwyższył Alex Sandro, który przy rzucie rożnym wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do bramki. W doliczonym już czasie gry swojego drugiego gola zdobył Dybala, ustalając wynik spotkania na 4:0.

Wojciech Szczęsny mecz tym razem spędził na ławce rezerwowych.

Sobotnie mecze Serie A:

AS Roma – Udinese 3:1 (3:0)
(Dżeko 12′, El Shaarawy 30′, 45′ – Larsen 90′)

Spal – Napoli 2:3 (1:1)
(Schiattarella 13′, Viviani 78′ – Insigne 14′, Callejon 72′, Ghoulam 83′)

Juventus – Torino 4:0 (2:0)
(Dybala 16′, 90+1′, Pjanić 40′, Alex Sandro 57′)

________________________________________________________________________

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułLigue 1 – Pierwsza strata punktów PSG
Następny artykułLa Liga – Ceballos daje zwycięstwo Realowi, Barcelona wygrywa po dwóch samobójach