Serie A – Wspaniała passa Napoli przerwana, Gonzalo Higuain bohaterem

0
gonzalo higuain

W meczu na szczycie Napoli doznało pierwszej porażki w tym sezonie. Sprawcą tego był Juventus, dla którego zwycięskiego gola strzelił były napastnik Napoli, Gonzalo Higuain. Roma pewnie pokonała SPAL, a wydatnie pomógł w tym fakt, że prawie cały mecz grała z przewagą jednego zawodnika.

Roma – SPAL 2013

Gdy czwarta drużyna w tabeli podejmuje na własnym boisku drużynę z absolutnej końcówki, to ciężko liczyć na wyrównany mecz. Tym bardziej, gdy goście prawie cały mecz grają w dziesiątkę. Oto bowiem już w 9. minucie Felipe za faul na Edinie Dżeko dostał czerwoną kartkę. Jeżeli SPAL mógł mieć jakieś nadzieje na ten mecz, to właśnie w tym momencie zostały one rozwiane.

Roma całkowicie stłamsiła rywali i w samej pierwszej połowie oddała 24 strzały na bramkę, z czego 11 było celnych. W 19. minucie jeden z nich na bramkę zamienił Dżeko, a w 32. minucie Kevin Strootman. Goście w tym czasie ani razu nie zagrozili bramce gospodarzy.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a trzeciego gola dla Romy zdobył w 53. minucie młody Lorenzo Pellegrini, wychowanek Rzymian.

Dwie minuty później niespodziewanie to goście zdobyli bramkę. Rzut karny wykonywał Federico Viviani. Strzelił… ale sędzia nakazał powtórzyć uderzenie. Za drugim razem strzelał a'la Panenka, ale Alisson techniczny strzał ręką sparował na poprzeczkę. Odbita od niej futbolówka minęła nabiegającego obrońcę i wróciła do pechowego strzelca, który tym razem dobrze poprawił i – jak się później okazało – ustalił wynik meczu na 3:1.

Łukasz Skorupski tradycyjnie mecz obejrzał z ławki rezerwowych, a Bartosz Salamon nie znalazł się w kadrze gości z powodu kontuzji.

lvbet-gol

Napoli – Juventus

Początek meczu był dosyć niemrawy, ale na szczęście dla widowiska gol padł już pod koniec pierwszego kwadransa gry. W 13. minucie piłkarze Juventusu przejęli piłkę pod swoim polem karnym i wyprowadzili szybki kontratak. Dużą pracę wykonał Paulo Dybala, który najpierw pociągnął kilkadziesiąt metrów z piłką, a potem zagrał mocne, precyzyjne podanie w pole karne do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk przyjął i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce obok interweniującego bramkarza.

Od tego momentu gra toczyła się w szybkim tempie i co chwila obie drużyny wymieniały cios za cios. Bramkarze nie mieli jednak aż tyle pracy, bo większość pracy odwalali za nich obrońcy. Dopiero w 31. minucie Gianluigi Buffon musiał popisał się paradą po strzale Lorenzo Insigne, a chwilę później instynktownie obronił strzał głową po rzucie rożnym.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Juventusu, ale wynik już się nie zmienił. W drugiej części gry Napoli – jak na lidera Serie A przystało – nieco śmielej zaatakowało, ale piłkarzom gospodarzy brakowało jakości. Marek Hamsik był cieniem samego siebie, również Jose Callejon sprawiał wrażenie zagubionego. W 67. minucie Maurizio Sarri wprowadził na boisko Piotra Zielińskiego, który zastąpił Allana.

W 68. minucie znakomitą okazję miał Juventus. Blaise Matuidi dostał perfekcyjne podanie w pole karne, ale jego strzał z pierwszej piłki kapitalnie obronił Pepe Reina, który popisał się niebywałym refleksem.

W 73. minucie najlepszą okazję w meczu miało Napoli. Świetnie zagrał Zieliński, ale Insigne strzelając z ostrego kąta za mało podkręcił piłkę, która nie zdążyła zawinąć w długi róg bramki Buffona.

Ostatni kwadrans to stałe ataki Napoli, które praktycznie zamknęło rywali na ich połowie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Pepe Reina wbiegł na pole karne Juventusu, by pomóc kolegom przy rzucie rożnym. Żadnego zagrożenia jednak gospodarze ponownie nie stworzyli. Minutę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i pierwsza porażka Napoli w tym sezonie stała się faktem.

Piątkowe mecze Serie A:

Roma – SPAL 2013 3:1 (2:0)
(Dżeko 19′, Strootman 32′, Pellegrini 53′ – Viviani 55′)

Napoli – Juventus 0:1 (0:1)
(Higuain 13′)

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Lechia wygrywa, bracia Paixao rozstrzelali Śląsk