Serie A – Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu, szalone 45 minut w Neapolu

0
wojciech-szczęsny

Liga włoska nie zwalnia tempa. Sobota przyniosła nam masę wrażeń związanych z Serie A. Nie mogło być inaczej, jeśli w szranki stawały ze sobą Juventus z Romą czy Napoli z Sampdorią. Bohaterem Juve – Wojciech Szczęsny!

Spotkaniem numer jeden było oczywiście starcie w Turynie. I ten pojedynek nie rozczarował. Do 70. minuty mecz toczył się pod dyktando Juventusu. W tym czasie gospodarze zdobyli jednego gola, a może lepiej powiedzieć, tylko jednego gola, bo trzeba szczerze powiedzieć, że powinno być ich więcej na koncie graczy Starej Damy. Autorem jedynego trafienia Medhi Benatia. Marokańczyk najlepiej znalazł się w zamieszaniu w polu karnym Romy i dał prowadzenie swojej ekipie.

Od wspomnianej 70. minuty Roma niespodziewanie odżyła. Na bramkę, w której tego wieczoru stał Wojciech Szczęsny sunęły kolejne ataki. Z każdą kolejną minutą stawały się coraz groźniejsze, a samej końcówce pojedynku przerodziły się w prawdziwą nawałnicę. Polak wraz ze swoją formację defensywną zwijał się jak w ukropie. Reprezentant naszego kraju pokazał klasę w doliczonym czasie gry, gdy po błędzie obrońców Juventusu, samotnie na jego bramkę ruszył Partik Schick. Czech jednak przegrał sytuację sam na sam ze Szczęsnym. Nie ma się zatem co dziwić, że po ostatnim gwizdku sędziego koledzy z zespołu ruszyli i serdecznie wyściskali naszego rodaka.

Juventus dzięki wygranej awansował na drugie miejsce w Serie A. Mistrzowie Włoch są tuż za plecami Napoli. Właśnie ekipa spod Wezuwiusza rozegrała dziś szalony mecz z Sampdorią, a dokładniej niesamowitą pierwszą odsłonę spotkania. Padły w niej wszystkie pięć goli. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale drużyna Maurizio Sarriego za każdym razem odpowiadała. Gola zapewniającego neapolitańczykom trzy punkty zdobył niezawodny Marek Hamsik. Było to już 116. trafienie reprezentanta Słowacji dla Napoli. Cały mecz w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński. W drugiej połowie na murawie pojawili się dwaj kolejni reprezentanci Polski. W 70. minucie zameldował się Piotr Zieliński, który zmienił wspomnianego Hamsika, a pięć minut później pojawił się Dawid Kownacki.

marek-hamsik

Dzięki wygranym w swoich meczach Napoli i Juventus zaczynają uciekać rywalom. Szczególnie, że grupa pościgowa masowo traci punkty. Drugą porażkę z rzędu zanotował Inter. Mediolańczycy po przegranej u siebie z Udinese w zeszłej kolejce, tym razem musieli uznać wyższość Sassuolo. Jedynego gola w meczu zdobył Diego Falcinelli. W 49. minucie nie popisał się Mauro Icardi, który zmarnował rzut karny.

Co działo się na pozostałych stadionach? Pewną wygraną zanotowało Lazio, które zaaplikowało cztery gole ekipie Crotone. AC Milan coraz niżej w tabeli. Ekipa Gennaro Gattuso o przegranej na San Siro z Atalantą Bergamo (0:2) jest już na 11. miejscu w Serie A. Wydaje się, że dni byłego reprezentanta Włoch w roli opiekuna Rossonerich są policzone. O prawdziwym pechu mogą za to mówić przyszli koledzy byłego gracza Legii – Guilherme. Benevento było bardzo blisko drugiego punktu w lidze. Jeszcze w 90. minucie remisowali w wyjazdowym meczu z Genuą. Jednak w doliczonym czasie gry arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Gianluca Lapadula.