Serie A – Napoli znowu wygrywa, kolejne czyste konto Szczęsnego

0
serie a

Juventus i Napoli wykorzystały potknięcie Interu i z kompletem punktów samodzielnie liderują Serie A. Z Polaków od pierwszych minut grali Szczęsny w Juventusie, Salomon w Spal i Bereszyński oraz Linetty w Sampdorii.

Napoli po raz kolejny rozpoczęło mecz bez Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, ale znowu wyniki bronią decyzje Maurizio Sarriego. Co prawda Lazio do przerwy prowadziło 1:0 po bramce Stefana de Vrija, który wykończył piękną akcję Ciro Immobile, ale w drugiej połowie piłkarzom z Neapolu potrzeba było zaledwie pięciu minut, by strzelić trzy bramki.

Najpierw w 54. minucie Kalidou Koulibaly dobił strzał Raula Albiola i zrobił się remis. Dwie minuty później Marek Hamsik wystawił piłkę na linii pola karnego Jose Callejonowi, który nie zmarnował okazji, a w 59. minucie niezawodny Dries Mertens zrobił rzecz niebywałą. Nieco za mocne podanie w pole karne wybił mu spod nóg Thomas Strakosha, ale nie dający za wygraną Belg pobiegł za futbolówką i z lewej strony pola karnego z pierwszej piłki pięknym lobem umieścił ją w bramce Rzymian. W doliczonym już czasie gry wynik na 1:4 ustalił z rzutu karnego Jorginho.

Piotr Zieliński pojawił się na murawie w 73. minucie (zmienił Hamsika), a Arek Milik w 81. minucie (za Mertensa). To właśnie Zieliński był faulowany w polu karnym w samej końcówce meczu.

Juventus długo męczył się z mającą dwa zwycięstwa i dwie porażki Fiorentiną, ale w końcu w 52. minucie Mario Mandżukić wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i szczupakiem umieścił piłkę w bramce. Był to jedyny gol tego spotkania. Od 66. minuty goście grali w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą kartkę zobaczył Milan Badelj. Tym razem bez żadnego gola mecz zakończył Paulo Dybala, który boisko opuścił w 75. minucie zmieniony przez Miralema Pjanica.

Cały mecz bramki Juventusu bronił Wojciech Szczęsny, Polak nie miał jednak dużo pracy, ponieważ piłkarze Fiorentiny nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę.