Serie A – Napoli wciąż stuprocentowo skuteczne, bramka Zielińskiego

0
Napoli

Piotr Zieliński strzelił drugą bramkę w obecnym sezonie. Polski pomocnik SSC Napoli wszedł na murawę dopiero w drugiej połowie, ale zdążył ustalić wynik na 3:0 w starciu z Bologną FC. W innym niedzielnym starciu Lazio Rzym ograło na własnym boisku 4:1 AC Milan.

Napoli po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. Jeszcze lepiej przedstawia się ich bilans bramkowy. Osiem goli strzelonych i tylko dwie bramki stracone to wynik godny pozazdroszczenia przez większość ligowej stawki.

W meczu 3. kolejki podopieczni Maurizio Sarriego długą męczyli się z Bologną FC. Skazywani na pożarcie gospodarzy do 66. minuty utrzymywali zadowalający ich bezbramkowy remis. Worek z bramkami rozwiązał Jose Callejon, ale duże znacznie miało też pojawienie się na boisku Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski w 62. minucie gry zastąpił na placu gry Marka Hamsika. Zieliński tym razem nie otrzymał zbyt wiele czasu na zademonstrowanie własnych umiejętności, ale i tak zdążył się wykazać. W 88. minucie ustalił wynik spotkania na 3:0. Firma bukmacherska Fortuna za zwycięstwo Napoli płaciła przed meczem 1.36 za każdą postawioną złotówkę.

Hat-trick Immobile

Niezwykły przebieg miało hitowe starcie Lazio Rzym z AC Milanem. Zespół ze stolicy miał w swoich szeregach Ciro Immobile, który grał jak natchniony. W 38. minucie otworzył wynik spotkania, wykorzystując rzut karny, a już w 48. minucie cieszył się z hat-tricka.

To nie był jednak koniec popisów włoskiego napastnika. W 50. minucie podał do Luisa Alberto, a Hiszpan zadał rywalom kolejny cios. Milan był w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 56. minucie Thomasa Strakoshę pokonał Riccardo Montolivo.

Co ciekawe, mecz w Rzymie rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ponieważ nad stolicą Italii przechodziły potężne ulewy. Istniało zagrożenie, że mecz w ogóle się dzisiaj nie odbędzie.

Po trzech kolejkach Lazio ma na swoim koncie 7 punktów. To o dwa mniej od Napoli, Interu i Juventusu, czyli drużyn, które zanotowały świetny start sezonu i wygrały wszystkie mecze w pierwszych trzech kolejkach.

_____________________________________________________________________

Wyniki niedzielnych meczów 3. kolejki Serie A:

Inter Mediolan – SPAL 2013 2:0 (Icardi 27′ (karny), Perisic 87′)

Atalanta Bergamo – US Sassuolo 2:1 (Cornelius 35′, Petagna 77′ – Sensi 28′)

Cagliari Calcio – FC Crotone 1:0 (Sau 33′)

Udinese Calcio – FC Genoa 1:0 (Jankto 16′)

Hellas Verona – AC Fiorentina 0:5 (Simeone 2′, Thereau 10′, Astori 24′, Veretout 62′, Dias 89′)

Lazio Rzym – AC Milan 4:1 (Immobile 38′, 42′ i 48′, Alberto 50′ – Montolivo 56′)

Benevento Calcio – Torino FC 0:1 (Falque 93′)

Bologna FC – SSC Napoli 0:2 (Callejon 66′, Mertens 83′, Zieliński 88′)