Serie A – Inter tymczasowym liderem, Polacy w marginalnej roli

0
serie a 25.11

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Cagliari 3:1 i przynajmniej do jutra będzie liderem Serie A. Sampdoria z jednym Polakiem w składzie przegrała aż 0:3 z Bologną, a w spotkaniu Chievo – SPAL żaden z naszych rodaków nie pojawił się na murawie.

Bologna – Sampdoria

Można było sądzić, że po zwycięstwie nad Juventusem w poprzedniej kolejce, Sampdoria pójdzie za ciosem i z Bolonii wywiezie kolejne punkty. Szybko jednak okazało się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Już w 3. minucie wynik otworzył Simone Verdi. Pięć minut później boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Ivan Strinic. Katastrofę gości dopełnił Ibrahima Mbaye, który podwyższył na 2:0 w 23. minucie.

Mogło się wydawać, że Sampdoria wróci do gry, gdy tuż przed przerwą szybkie dwie żółte kartki dostał Vassilios Torosidis i gospodarze musieli przez całą drugą połowę radzić sobie w dziesięciu. Jednak nie tylko Sampdorii nie udało się odrobić strat, ale do tego stracili jeszcze trzecią bramkę, której autorem był Orji Okwonkwo. 19-latek w tym sezonie zagrał 80 minut w sześciu meczach… i strzelił już trzy gole!

Bartosz Bereszyński grał do 66. minuty. Dawid Kownacki spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych, a Karol Linetty znalazł się poza meczową kadrą, ponieważ przed meczem doznał urazu.

Chievo – SPAL

Na Stadio Marcantonio Bentegodi nie zobaczyliśmy dzisiaj żadnego Polaka. Mariusz Stępiński nie wszedł z ławki, a Bartosz Salamon z powodu kontuzji odniesionej w poprzedniej kolejce nie znalazł się w kadrze.

Gospodarze wykorzystali przewagę własnego boiska, chociaż to goście szybko objęli prowadzenie. Samobójczą bramkę w 17. minucie zdobył Bostjan Cesar. Kibice gospodarzy czekali na gole w wykonaniu swojej drużyny aż do drugiej połowy. Bramkarza gości w 66. i 81. minucie pokonał Roberto Inglese, zapewniając swojej drużynie skromne zwycięstwo 2:1.

lvbet-gol

Cagliari – Inter

Zwycięstwo Interu przynajmniej do jutra do godz. 15 dałoby im fotel lidera Serie A. I tak też się stało. Do przerwy goście z Mediolanu prowadzili 1:0 po bramce Icardiego, który pod koniec meczu trafił po raz drugi i ustalił wynik spotkania. Dla Interu trafił również Marcelo Brozovic, a jedynego gola dla gospodarzy zdobył Leonardo Pavoletti.