Serie A – Gole Polaków w Sampdorii, remis w meczu na szczycie

0
gole polaków

W pierwszym sobotnim meczu Sampdoria zdeklasowała zespół Crotone, w czym pomogły gole Polaków. Na listę strzelców wpisali się Karol Linetty i Dawid Kownacki. W meczu na szczycie Serie A Napoli bezbramkowo zremisowało z Interem Mediolan.

Sampdoria – Crotone

Przed tą kolejką Sampdoria miała 14 punktów w 7 meczach, a Crotone 6 punktów w 8 meczach. Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden. W pierwszej jedenastce gospodarzy pojawił się Karol Linetty, zabrakło jednak Bartosza Bereszyńskiego i Dawida Kownackiego.

Już w 3. minucie Sampdoria objęła prowadzenie. Z boku boiska rzut wolny wykonywał Lucas Torreira. Piłka poleciała prosto w pole karne, a tam w gąszczu piłkarzy obu drużyn głową piłkę trafił Gian Marco Ferrari. Mocny strzał poleciał pod poprzeczkę i chociaż bramkarz stał w tym miejscu, to nie zdążył wystarczająco szybko zareagować.

W 12. minucie Duvan Zapata wpadł w pole karne. Został nieprzepisowo zatrzymany i arbiter podyktował rzut wolny. Pewnym strzałem obok słupka gola zdobył Fabio Quagliarella.

Jeszcze przed przerwą gospodarze strzelili na 3:0. Po raz kolejny mocno szarpnął w polu karnym Zapata, zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a tam nogę dostawił tylko Gianluca Caprari.

W drugiej połowie nie tylko Sampdoria dalej strzelała, ale też strzelali Polacy. W 71. minucie Dennis Praet wystawił piłkę przed bramkę rywali Linettemu, a ten mocnym strzałem obok słupka podwyższył na 4:0. Był to drugi gol Polaka w drugim meczu z rzędu.

W 75. minucie Dawid Kownacki zastąpił na boisku strzelca trzeciej bramki, Caprariego. I już minutę później Polak wpisał się na listę strzelców! Kownacki wykorzystał złe wybicie bramkarza, przejął piłkę i mimo asysty obrońcy zdołał oddać strzał, który między nogami golkipera wpadł do siatki. Był to jego pierwszy gol dla Sampdorii.

Napoli – Inter

Napoli do tej pory było niepokonane, a Inter oprócz zwycięstw zaliczył jeden remis. Obie drużyny były niepokonane i zajmowały pierwsze dwa miejsca w tabeli Serie A. Po tym meczu to się nie zmieniło, ale na pewno oba zespoły są niezadowolone z takiego obrotu spraw, bo remis sprawił, że Juventus i Lazio będą mogły jutro odrobić po dwa punkty do nich.

W pierwszej połowie posiadanie piłki wynosiło 60-40 dla Napoli, ale w sytuacjach bramkowych był remis. Jeden celny strzał więcej gospodarzy nie przełożył się na bramkę i do przerwy piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Napoli cały czas przeważało i starało się atakować, ale obrona Interu była bezbłędna. Goście szukali swoich szans głównie w kontratakach, ale defensywa gospodarzy również nie popełniała błędów. W 72. minucie Piotr Zieliński zmienił Marka Hamsika i nawet miał okazję na zdobycie bramki, ale Samir Handanović był tego dnia nie do pokonania.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i był przede wszystkim pokazem siły defensywnej obu drużyn. Napoli straciło pierwsze punkty w tym sezonie, ale nadal jego czołowa lokata w Serie A jest niezagrożona.

Sobotnie mecze Serie A:

Sampdoria – Crotone 5:0 (1:0)
(Ferrari 3′, Quagliarella 11′, Caprari 38′, Linetty 71′, Kownacki 76′)

Napoli – Inter 0:0

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułLa Liga – Valencia gromi, a Barcelona męczy się z ostatnią drużyną w tabeli
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – kolejny doskonały mecz, Lechia remisuje z Lechem