Selekcjoner reprezentacji Australii podał się do dymisji

0

Ange Postecoglou wprowadził reprezentację Australii na dwie imprezy mistrzostw świata – w 2014 roku w Brazylii oraz na przyszłoroczny mundial, który odbędzie się w Rosji. Wiadomo już, ze 52-latek nie będzie miał okazji poprowadzić tej kadry na najbliższym czempionacie, bowiem nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Reprezentacja Australii przepustkę na mistrzostwa świata 2018, które odbędą się w Rosji, wywalczyła po barażu z Hondurasem. Popularni “Socceros” po raz drugi z rzędu zagrają na tejże imprezie. Tym razem jednak poprowadzi ich inny szkoleniowiec. Ange Postecoglou zorganizował specjalną konferencję prasową w Sydney, na której poinformował o podaniu się do dymisji. Powodem tego była ciągła presja, która wpłynęła także na jego życie prywatne:

– To był dla mnie zaszczyt, że mogłem trenować drużynę narodową swojego kraju i poprowadzić ją na Mistrzostwach Świata w 2014 roku, zwycięstwa w Pucharze Azji w 2015 roku oraz awansu na przyszłoroczny mundial. Powiedziałem wcześniej, że dokonamy tych rzeczy i to nam się udało. To wszystko wywarło jednak na mnie ogromne piętno, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Dlatego z ciężkim sercem muszę teraz zakończyć swoją podróż.

Nieoficjalnie mówi się, że powodem jego rezygnacji była ciągła krytyka ze strony mediów, którym nie podobał się styl gry reprezentacji Australii oraz preferowana formacja z trzema obrońcami.

Teraz włodarzy Australijskiego Związku Piłkarskiego (FFA) czeka trudne zadanie, bowiem muszą znaleźć nowego selekcjonera, który nie będzie miał problemów z wkomponowaniem się do reprezentacji. Dyrektor wykonawczy związku, David Gallop, uważa, iż fakt, że kadra ma miejsce na mundialu, pomoże w wybraniu nowego opiekuna:

– Trudno sobie wyobrazić naszą reprezentację w przyszłorocznych mistrzostw świata bez Ange. Będziemy musieli się jednak przyzwyczaić do tej nowej dla nas sytuacji. Wiedzieliśmy, że ten dzień w końcu nadejdzie, dlatego już od jakiegoś czasu planowaliśmy przyszłość. Do marca nasza kadra nie rozegra żadnego meczu, więc spokojnie wybierzemy nowego selekcjonera. Mamy pewne miejsce na mundialu, także moim zdaniem będziemy w stanie przyciągnąć uwagę kilku uznanych szkoleniowców.

Postecoglou prowadził reprezentację Australii od 2013 roku, kiedy to na tym stanowisku zastąpił Niemca Holgera Osieka. Tak jak wcześniej wspomniano, 52-latek wprowadził “Socceros” na dwa mundiale, a także wygrał Puchar Azji w 2015 roku.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułStatystyki pokazują jak bardzo United brakowało Paula Pogby
Następny artykułIvan Rakitić – Buffon zasługuje na mundial. Oddałbym mu swoje miejsce