Sandro Wagner na celowniku Bayernu Monachium. Znamy zmiennika Roberta Lewandowskiego?

0
Sandro Wagner przedłużył kontrakt

Sandro Wagner w zimowym okienku transferowym może trafić do Bayernu Monachium. Początkowo były to tylko spekulację mediów, ale po czwartkowych wypowiedziach trenera Hoffenheim, Juliana Naglesmanna, wszystko wskazuje, że jest coś na rzeczy. Niemiec w drużynie mistrza Niemiec miałby być zmiennikiem dla Roberta Lewandowskiego.

– To byłaby dla mnie wielka ulga, gdybym mógł grać w meczach te 15-20 minut mniej. Wtedy masz w sobie więcej sił na nadchodzące spotkania. Jest też większe prawdopodobieństwo, że utrzymasz wysoką formę, a zmniejsza się ryzyko ewentualnych urazów – to słowa Roberta Lewandowskiego na temat pomysłu, aby do Bayernu Monachium dołączył drugi napastnik. Wszystko wskazuje, że włodarze klubu wzięli sobie tę prośbę do serca.

Od kilku dni niemieckie portale spekulują na temat potencjalnego zainteresowania Bayernu Monachium Sandro Wagnerem. Niemiec jest wychowankiem klubu z Bawarii i idealnie wpisuje się w charakterystykę zawodnika, który miałby być zmiennikiem Lewandowskiego. Trener Hoffenheim, Julian Nagelsmann, potwierdził, że obie strony są zainteresowane tym transferem:

– Nie od dziś wiadomo, że Bayern interesuje się Sandro Wagnerem. Sami wiemy także o zainteresowaniu Bayernem ze strony Sandro. Teraz mogę to wszystko również sam potwierdzić.

Wagner poza tym, że jest wychowankiem Bayeru, to także pochodzi z Monachium i w tym mieście mieszka jego rodzina. To może być kluczowe w kontekście jego przenosin do Bawarii. Przeszkodą natomiast może być fakt, że 29-latek z popularnymi “Wieśniakami” jest związany kontraktem do czerwca 2020 roku. To powoduje, że jego obecny klub może zażądać dużą kwotę odstępnego.

Na łamach naszego portalu już kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że Wagner jest jednym z kandydatów do zostania zmiennikiem Lewandowskiego w Bayernie Monachium. Zaprezentowaliśmy także innych kandydatów.

29-letni napastnik w tym sezonie radzi sobie przeciętnie. Piłkarz Hoffenheim we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 15 meczach, w których zdobył sześć bramek i zanotował cztery asysty.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPiotr Tomasik kontuzjowany. “Nie wiem, czy będziemy ryzykować”
Następny artykułBundesmeister – czyli co nas czeka w 12. kolejce Bundesligi