Salamon trafi do Anglii? Dwa kluby powalczą o Polaka!

0
Bartosz Salamon

Według “Corriere dello Sport” dwa kluby z Championship powalczą o zakontraktowanie polskiego obrońcy. Bartosz Salamon może trafić do Leeds United lub Derby County.

Polski obrońca był podstawowym wyborem trenera w Cagliari Calcio, jednak po awansie drużyny do Serie A Salamon zanotował znacznie mniej występów. Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech piłkarz rozegrał aż 126 spotkań, znacznie gorzej jednak wiodło mu się poziom wyżej. Niezależnie w jakim klubie był, nie mógł liczyć na zaufanie trenera. Teraz piłkarz uznał, że przyszedł czas na zmianę otoczenia. Były zawodnik młodzieżowych drużyn Lecha Poznań najprawdopodobniej trafi do Anglii.

Zainteresowane usługami piłkarza są dwa kluby z Championship. Leeds United, które niedawno zakontraktowało Mateusza Klicha, a także Derby County. Salamonowi bliżej podobno do Leeds, zespołu, który w minionym sezonie był bliski gry o awans do Premier League. Taka sytuacja pasowałaby też włodarzom Cagliari – Polak byłby częścią zapłaty za Giuseppe Bellusciego, który powędrowałby w przeciwnym kierunku.

Odrodzenie w nowym otoczeniu?

Bartosza Salamon całą seniorską karierę spędził na Półwyspie Apenińskim. We Włoszech nie był w stanie utrzymać dobrej formy na dłuższą metę. Nawet po dobrym sezonie Polak często sadzany był przez trenerów na ławce rezerwowych. Zmiana otoczenia może wpłynąć na rozwój młodego piłkarza. Regularna gra w klubie pozwoliłaby obrońcy powalczyć o miejsce na środku defensywy w reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że po raz ostatni z orzełkiem na piersi Salamon zagrał w spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw świata z Kazachstanem, we wrześniu ubiegłego roku.

 

Poprzedni artykułLuis Muriel dołączy do Sevilli
Następny artykułParis Saint Germain znalazło następcę Maxwella