Mateusz Klich piłkarzem Leeds!

0
Mateusz Klich

Mateusz Klich po dobrym sezonie w lidze holenderskiej został zauważony przez skautów Leeds United. W przyszłym sezonie będzie występować na poziomie Championship.

W barwach Twente Enschede środkowy pomocnik wystąpił w 30 spotkaniach, w których zdobył sześć bramek i zanotował 4 asysty. W dużym stopniu pomógł drużynie w zajęciu siódmej lokaty na koniec sezonu. W Holandii  Klich odbudował się po słabym sezonie w drugiej Bundeslidze, gdzie w drużynie 1.FC Kaiserslautern musiał godzić się z rolą rezerwowego.

Leeds United sprowadziło 27-letniego zawodnika za 1,5 miliona funtów, jednak spora część tej kwoty trafi do byłych pracodawców piłkarza. Mówi się, że 30% z tych pieniędzy ma trafić do klubu z Kaiserslautern.

Polak pomoże w wymarzonym awansie?

W zeszłym sezonie “Pawie” świetnie radziły sobie przez większość sezonu na zapleczu Premier League, jednak ostatecznie zajęły tylko siódmą lokatę i nie zakwalifikowały się do rozgrywek play-off o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W nadchodzących rozgrywkach drużyna prowadzona przez Thomasa Christiansena z całą pewnością zamierza powalczyć o wymarzony awans, a w tym mają pomóc kluczowe piłki zagrywane przez Polaka.

– Jestem bardzo szczęśliwy z powodu podpisania umowy z tak wielkim klubem i już nie mogę się doczekać gry w słynnej białej koszulce. Jestem bardzo podekscytowany przeprowadzką do Anglii i spróbowaniem swoich sił w Championship. W zeszłym sezonie zespół był bliski zajęcia miejsca promowanego grą o awans, w przyszłych rozgrywkach chcemy osiągnąć jeszcze więcej – nie ukrywał radości po podpisaniu kontraktu Mateusz Klich.

Poprzedni artykułRonaldo i Messi – dzieci współczesnego futbolu
Następny artykułPuchar Polski – rozlosowano pary dwóch pierwszych rund