Rzut wolny z Francją? To był cud

0
Roberto Carlos

Pamiętacie legendarny rzut wolny Roberto Carlosa w meczu z Francją? Brazylijczyk niedawno wyjawił sekrety niesamowitego uderzenia.

W 1997 roku Francuzi zorganizowali mały turniej towarzyski, podczas którego grali z Brazylią, Anglią i Włochami. Jego celem było rzecz jasna jak najlepsze przygotowanie się do nadchodzących mistrzostw świata, które były zorganizowane w ich kraju. Całe to wydarzenie z całą pewnością nie byłoby zapamiętane, gdyby nie jeden strzał w spotkaniu Francji z Brazylią. Tego dnia Roberto Carlos wykonał rzut wolny, o którym piłkarscy fani opowiadają do dziś. Były lewy obrońca niedawno zdradził kulisy legendarnego uderzenia.

Były piłkarz między innymi Realu Madryt niedawno rozmawiał o tym stałym fragmencie gry z dziennikarzami francuskiego dziennika “L'Equipe”. Niestety, musimy zmartwić wszystkich tych (w tym także siebie), którzy od lat zachwycali się niesamowitą techniką piłkarza i uważali, że podkręcił on piłkę w taki sposób, że ta w ostatniej chwili zupełnie zmieniła tor lotu.

Sprawą w ostatnich latach zajmowali się nawet naukowcy, którzy stwierdzili, że przy odpowiedniej odległości i podkręceniu piłka faktycznie jest w stanie lecieć w ten sposób. Wątpliwości rozwiał ostatnio jednak sam zainteresowany. Roberto Carlos opowiedział, że w trakcie pamiętnego meczu wiał potężny wiatr, a piłka po jego uderzeniu niechybnie zmierzała za boisko. Według niego z pomocą przybyły mu moce natury, a były piłkarz rozpatruje tę sytuację w kwestii cudu.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPolska w grupie mistrzostw świata z Kolumbią i Serbią?
Następny artykułCezary Wilk wrócił do treningów. Świetny gest klubowych kolegów