Ryszard Tarasiewicz na ratunek GKS-u Tychy

0

Ryszard Tarasiewicz we wtorek został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec GKS-u Tychy. 55-latek na tym stanowisku zastąpił Jurija Szatałowa.

GKS Tychy przed rozpoczęciem sezonu dokonał kilku wzmocnień, które miały spowodować, że zespół będzie pić się o górne rejony tabeli. O ile początek Nice 1 Ligi 2017/2018 w wykonaniu tyszan był przyzwoity, tak kolejne tygodnie przynosiły coraz bardziej rozczarowujące wyniki. 13. miejsce w tabeli i zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Włodarze klubu nie wytrzymali i postanowili zwolnić Jurija Szatałowa oraz jego asystenta Dietmara Brehmera.

Na ratunek tyskiemu zespołowi przychodzi Ryszard Tarasiewicz. Były szkoleniowiec Śląska Wrocław, Zawiszy Bydgoszcz, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, ŁKS-u Łódź czy Miedzi Legnica (to jego ostatni zespół – pracę w nim zakończył 30 czerwca 2017 roku) z nową drużyną związał się umową obowiązującą do końca sezonu 2017/2018, ale istnieje możliwość przedłużenia jej o kolejny rok.

Prezes GKS-u Tychy, Grzegorz Bednarski, jest przekonany, że wybór Tarasiewicza na trenera jest właściwy:

– Zatrudniliśmy doświadczonego i sprawdzonego trenera. Ryszard Tarasiewicz doskonale zna realia, zawodników i drużyny w pierwszej lidze. Nie przypadkowo był określany mianem specjalisty od awansów. Trzykrotnie wprowadzał drużyny do Ekstraklasy. Jestem przekonany, że odpowiednio wykorzysta potencjał naszej drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników.

GKS Tychy pod wodzą nowego trenera zagra 14 października z Puszczą Niepołomice. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 1.91.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułDamian Kądzior – Wszyscy widzimy, że można zapracować na taką szansę
Następny artykułRanking: Najlepsi bramkarze w europejskim futbolu