Ron-Robert Zieler zawodnikiem beniaminka Bundesligi

0

Ron-Robert Zieler po roku spędzonym na Wyspach Brytyjskich zdecydował się na powrót do Niemiec. 28-letni bramkarz przeszedł do VfB Stuttgart, czyli drużyny, która w ubiegłym sezonie wywalczyła awans do Bundesligi.

Wielokrotny reprezentant Niemiec – zarówno w drużynach młodzieżowych, jak i seniorskich, po raz pierwszy w Anglii występował bardzo dawno, bowiem już w wieku 16 lat. W 2005 roku zamienił FC Koeln na Manchester United. Ron-Robert Zieler w drużynie “Czerwonych Diabłów” występował głównie w zespole do lat 23, a następnie został wysłany na wypożyczenie do Northampton Town. Reprezentant Niemiec po pięciu latach spędzonych w Anglii wrócił do ojczyzny, gdzie został zawodnikiem Hannoveru.

Zieler właśnie w barwach tego zespołu przez sześć lat występował w Bundeslidze. Bramkarz ogólnie w Hannoverze rozegrał 221 meczów, w których 48 razy zachował czyste konto. “Czerwoni” w 2016 roku spadli z Bundesligi i Zieler zdecydował się szukać nowego klubu. Jego usługami zainteresowało się Leicester City, co oznaczało powrót na Wyspy.

W Leicester konkurentem Zielera był Kasper Schmeichel. To właśnie Duńczyk był pierwszym bramkarzem, przez co 28-latek wyłącznie sporadycznie pojawiał się na boisku.

Wychowanek FC Koeln po nieudanym sezonie zdecydował się na powrót do Bundesligi. Zieler będzie chciał odbudować się w drużynie beniaminka – VfB Stuttgart. 28-latek z nowym klubem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Włodarze tego zespołu na konto Leicester City mają przelać cztery miliony euro.

Zieler nie jest pierwszym letnim wzmocnieniem VfB Stuttgart. W poniedziałek informowaliśmy o innym transferze. Beniaminek Bundesligi pozyskał z ligi szwajcarskiej Chadraca Akolo.

Poprzedni artykułSteve Mandanda wrócił do Marsylii
Następny artykułVitinho wypożyczony do FC Barcelona