Bramkostrzelny napastnik dołączył do Stuttgartu. Akolo zagra w Bundeslidze

0

Chadrac Akolo w przyszłym sezonie będzie bronić barw VfB Stuttgart. Beniaminek Bundesligi kupił 22-latka z ligi szwajcarskiej, w której był on zawodnikiem FC Sion.

Zawodnik rodem z Demokratycznej Republiki Konga swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Szwajcarii, a dokładniej w lokalnym klubie FC Bex. W nim zauważyli go przedstawiciele FC Sion, w którym Chadrac Akolo wpierw występował w młodzieżowych drużynach. 22-latek pół sezonu (w kampanii 2015/2016) spędził na wypożyczeniu w Neuchatel Xamax. Następnie Akolo wrócił do Sionu i stał się ważnym punktem tego zespołu.

FC Sion w ubiegłym sezonie Raiffeisen Super League zajął czwarte miejsce, które było premiowane grą w eliminacjach Ligi Europy. Swój duży wkład w ten sukces miał Akolo. Napastnik we wszystkich rozgrywkach zaliczył 40 meczów, w których zdobył 18 bramek.

To nie pozostało bez echa i zainteresowanie jego usługami zaczęły wykazywać duże europejskie kluby. Najkonkretniejszą ofertę zaproponował VfB Stuttgart i to będzie nowa drużyna tego zdolnego zawodnika.

Akolo z beniaminkiem Bundesligi podpisał czteroletni kontrakt. Nie ujawniono, ile VfB Stuttgart musiał zapłacić za tego zawodnika.

22-latek wierzy, iż po dobrym sezonie w Szwajcarii, będzie w stanie wysoki poziom prezentować także w Bundeslidze:

– Miałem piękny i udany dla mnie czas w Szwajcarii, której jestem naprawdę bardzo wdzięczny. Teraz czekam na nowe wyzwania w Bundeslidze i na mój nowy klub, VfB Stuttgart. Chcę na najbliższym zgrupowaniu poznać moich nowych kolegów i następnie pomóc drużynie w nadchodzących tygodniach oraz miesiącach, żebyśmy mieli dobry sezon.

Poprzedni artykułOficjalnie: Guillermo Ochoa zagra w Belgii
Następny artykułManchester United odleciał do USA