Roman Weidenfeller wkrótce zakończy karierę

0

Obecny sezon jest ostatnim w karierze piłkarskiej Romana Weidenfellera. Od dłuższego czasu o tym spekulowano, a w poniedziałek potwierdził to dyrektor sportowy Borussii Dortmund – Michael Zorc.

Umowa Romana Weidenfellera z Borussią Dortmund obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku. Doświadczony bramkarz wielokrotnie zapewniał, że chce zakończyć karierę w obecnym klubie i wszystko wskazuje, że tak będzie.

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc, w poniedziałek był gościem programu telewizyjnego w stacji “Sky”. Poruszony został między innymi temat Weidenfellera, którego kontrakt z Borussią Dortmund wkrótce dobiega końca. Zorc zdradził, że 37-latek po sezonie zakończy karierę, w związku z czym włodarze klubu z Zagłębia Ruhry muszą skupić się na poszukiwaniu nowego bramkarza, który o miejsce w składzie będzie walczył z Romanem Burkim:

– Zgadza się, szukamy nowego bramkarza. Z naszym pierwszym golkiperem właśnie przedłużyliśmy kontrakt. Negocjacje z Bürkim trwały od lata, ale ostatecznie udało się je doprowadzić do końca. Roman grał świetnie w poprzednim roku, obecnie trochę obniżył loty i popełnia błędy. Jednak jesteśmy przekonani, że to przyszłość Borussii.

Weidenfeller piłkarzem Borussii Dortmund jest od 2002 roku – w tym czasie zdążył zanotować 450 występów, w których 146 razy zachował czyste konto.

37-letni bramkarz już we wtorek może dostać okazję gry w barwach Borussii Dortmund. Podopieczni Petera Bosza w 1/16 finału Pucharu Niemiec zmierzą się z 1. FC Magdeburg. Fortuna na wygraną klubu z Zagłębia Ruhry oferuje kurs @ 1.20.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułRonald Koeman zwolniony!
Następny artykułKylian Mbappe zwycięzcą plebiscytu Golden Boy 2017!