Robert Lewandowski – Pokazaliśmy, że najtrudniejsze chwile już za nami

0

Robert Lewandowski w czwartkowym meczu dziewiątej kolejki eliminacji do mistrzostw świata w Rosji przeciwko Armenii był jednym z bohaterów reprezentacji Polski. Napastnik zdobył trzy bramki, dzięki czemu przyczynił się do wysokiej wygranej Biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski w dwóch poprzednich meczach eliminacyjnych zagrała przeciętnie, a szczególnie mecz przeciwko z Danii trzeba było jak najszybciej wymazać z pamięci. Robert Lewandowski przyznał, że drużyna wyciągnęła z nich lekcję i przeciwko Armenii zagrała bardzo dobrze:

– Przeanalizowaliśmy błędy, które popełniliśmy w dwóch ostatnich meczach. Wiedzieliśmy, co musimy poprawić i chcieliśmy realizować założenia taktyczne od defensywy aż po atak. To nam się udało, pokazaliśmy, że najtrudniejsze chwile już za nami.

Lewandowski zdradził, że w końcówce grał bardzo ostrożnie. Było to spowodowane tym, iż był zagrożony zawieszeniem za żółte kartki:

– Byłem zagrożony kartkami, więc mając sporą przewagę nad rywalem, nie było większego sensu, by wdawać się w niepotrzebne starcia. Mieliśmy wynik, kontrolowaliśmy przebieg gry, a gdy zaczynaliśmy grać szybciej, wrzucaliśmy wyższy bieg, wszystko szło doskonale. Chcieliśmy też oszczędzić w końcówce trochę sił przed meczem z Czarnogórą. Przed nami ostatni mecz, musimy pozostać skoncentrowani.

Lewandowski wyprzedził Włodzimierza Lubańskiego i został najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w historii. Dla 29-latka to wielka chwila:

– Mam w domu jeszcze trochę miejsca, więc i na piłkę z tego meczu się znajdzie. Miło słyszeć słowo „legenda” w swoim kontekście. Uważam, że Włodzimierz Lubański trzymał kciuki zarówno za mnie, jak i cały zespół. Każdy Polak byłby zadowolony, bo to sygnał, że polska piłka nożna się rozwija, a zawodnicy prezentują coraz wyższą klasą. Myślę, że jedyne pytanie, które zadałby pan Włodzimierz, brzmiałoby „czemu tak długo?”. Cieszę się z tego rekordu, tym bardziej, że udało mi się to osiągnąć jeszcze przed 30. urodzinami.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułAdrien Rabiot – Chciałbym grać w Premier League
Następny artykułJakub Błaszczykowski – Mieliśmy jasno określony plan na ten mecz