Rio Ferdinand wraca do sportu. Zaskakujący kierunek!

0

Rio Ferdinand przez wiele lat był ważnym punktem reprezentacji Anglii, a zarazem Manchesteru United. Środkowy obrońca w 2015 roku zakończył piłkarską karierę, ale po dwóch latach znów zrobiło się o nim głośno. 38-latek postanowił wrócić do sportu. Dyscyplina jednak zupełnie odbiega od tego, co było jego zadaniem w piłce nożnej.

Rio Ferdinand po zakończeniu piłkarskiej kariery wciąż pozostał w futbolowym otoczeniu. Otrzymał inną rolę i pełnił funkcję telewizyjnego eksperta między innymi w stacji BBC. Najwidoczniej były angielski piłkarz znów potrzebuje sporego dopływu adrenaliny, bowiem wraca do sportu. Nie chodzi tutaj o piłkę nożną. Ferdinand podczas specjalnie zwołanej wtorkowej konferencji prasowej poinformuje, iż zostaje bokserem.

Ostatnie lata nie były łatwe dla Ferdinanda, któremu w 20156 roku zmarła żona (rak piersi). To był jeden z powodów, dla których zawodnik pomimo zakończenia kariery, wciąż trenował:

– Utrzymywanie formy pomogło mi uwolnić myśli. Dopóki nie trenujesz regularnie, nie zrozumiesz tego. Nie zrozumiesz tego, że czasem ta godzina albo nawet 20 minut treningu może być najspokojniejszą godziną lub 20 minutami dnia. Gdyby nie sala ćwiczeń, nie wiem, gdzie znalazłbym ten czas, czas, by nie myśleć o niczym albo myśleć o czymś innym niż o tym, co dzieje się w moim życiu.

Ferdinand nie będzie pierwszym piłkarzem, który zamienił korki na rękawice. Wcześniej taką drogą podążył były piłkarz Sheffield United, Curtis Woodhouse. 37-latek uważa, że były piłkarz będzie musiał odbyć wiele treningów, aby zadomowić się w nowym otoczeniu:

– Treningi w ogóle mnie nie zaskoczyły, ale zauważyłem, że bardzo trudno jest opanować technikę w boksie. Na ringu dzieje się wiele rzeczy, o których nie zdajesz sobie sprawy, dopóki się w nim nie znajdziesz. To zajmuje dużo, dużo czasu zanim poczujesz się tam swobodnie. Twoje ego dostaje silny cios. Ferdinand będzie musiał się uporać z kilkoma utrudnieniami na swojej drodze. Na pewno będzie miał problemy z techniką.

______________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułRadja Nainggolan – Chcę wygrywać razem z Romą
Następny artykułBundesmeister – czyli co nas czeka w 5. kolejce Bundesligi