Czystki w Cracovii. Odchodzą Wołąkiewicz, Brzyski i Jendrisek

0
Trzech piłkarzy odejdzie z

Kolejni zawodnicy pożegnali się z Cracovią. Kontraktów z zespołem “Pasów” nie przedłużyli Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski oraz Erik Jendrisek.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że trójka zawodników Cracovii, Rafał Dobroliński, Jaroslav Mihalik i Robert Litauszki, nie pozostaną na dłużej w popularnych “Pasów”. Jak się okazało, to nie jest koniec roszad w drużynie występującej w Lotto Ekstraklasie.

Kontrakty Huberta Wołąkiewicza, Tomasaz Brzyskiego i Erika Jendriska obowiązywały do 30 czerwca bieżącego roku. Cracovia nie zamierzała przedłużać umów z tymi zawodnikami, co oznacza, iż mogą sobie szukać nowych klubów.

Z tej trójki w Cracovii najlepiej radził sobie Erik Jendrisek, który również ma za sobą najdłuższy staż w tym klubie, gdyż występował w nim od stycznia 2015 roku. Reprezentant Słowacji w barwach drużyny z Grodu Kraka rozegrał 91 meczów, w których zanotował 19 goli oraz pięć asyst.

Tymczasem Hubert Wołąkiewicz do drużyny występującej przy Kałuży 1 dołączył pół roku później. Były reprezentant Polski w tym czasie zdążył rozegrać 64 mecze w barwach tego zespołu.

Najmniej czasu w Krakowie spędził Tomasz Brzyski, który do Cracovii trafił w sierpniu ubiegłego roku z Legii Warszawa.

Cracovia w letnim okienku transferowym dokonała już trzech zakupów – zawodnikami popularnych “Pasów” zostali Michał Helik, Petteri Forsell oraz Lennard Sowah, który kontrakt podpisał we wtorek. Pod znakiem zapytania stoją przenosiny Damiana Kądziora do Krakowa – mówi się, że zawodnik zatrzymał transfer z powodu niewiadomej, jaką jest posada trenera w Cracovii.

Poprzedni artykułCena sukcesu – podsumowujemy transfery w Premier League
Następny artykułMateusz Zachara zawodnikiem klubu z portugalskiej ekstraklasy