Reprezentacja Chin rozegrała pierwszy mecz w Niemczech. Mały skandal w tle

0

Reprezentacja Chin do lat 20 ma za sobą pierwszy mecz towarzyski z drużynami z czwartego szczebla rozgrywkowego w Niemczech. Podczas premierowego spotkania doszło do skandalu, przez co piłkarze z Azji odmówili dalszej gry. Ostatecznie jednak zmagania dobiegły końca.

Kilkanaście tygodni temu z mediów dowiedzieliśmy się o ciekawej inicjatywie, która jeszcze nigdy wcześniej nie była stosowana. Mianowicie – reprezentacja Chin do lat 20, aby dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio, miałaby rozgrywać mecze towarzyskie z niemieckimi drużynami występującymi na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Początkowo ten pomysł spotkał się z wieloma głosami sprzeciwu, ale koniec końców 16 z 19 zespołów zgodziło się na rozegranie takich meczów. Jest to dla nich korzystna sytuacja, bowiem każdy klub za takie spotkanie otrzyma 15 tysięcy euro.

W sobotę odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu meczów towarzyskich. Młodzieżowa reprezentacja Chin zmierzyła się z TSV Schott Mainz. Już od początku wszystko nie szło po myśli Azjatów – na trybunach stadionu w Moguncji pojawili się kibice, którzy wywiesili flagi Tybetu (od lat sprawa tego regionu wywołuje wiele emocji, bowiem został on “siłą” wciągnięty do Chińskiej Republiki Ludowej). Chińczycy nie zamierzali kontynuować gry i opuścili boisko. Następnie obserwatorzy dobrowolnie ściągnęli flagi i mecz odbył się tak, jak planowano, jednak z 25-minutowym opóźnieniem.

Chińczycy w pierwszym meczu musieli ponieść wyższość rywali. TSV Schott zdominowało to spotkanie i odniosło wygraną 3:0. Reprezentacja do lat 20 kolejne spotkanie rozegra 25 listopada. Tym razem ich rywalami będzie FSV Frankfurt, czyli zespół, który jeszcze do niedawna grał w 2. Bundeslidze.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułJohn Stones nie zagra przez przynajmniej miesiąc
Następny artykułUS Palermo na skraju bankructwa? Problemy klubu Polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj