Reprezentacja Chin rozegrała pierwszy mecz w Niemczech. Mały skandal w tle

0

Reprezentacja Chin do lat 20 ma za sobą pierwszy mecz towarzyski z drużynami z czwartego szczebla rozgrywkowego w Niemczech. Podczas premierowego spotkania doszło do skandalu, przez co piłkarze z Azji odmówili dalszej gry. Ostatecznie jednak zmagania dobiegły końca.

Kilkanaście tygodni temu z mediów dowiedzieliśmy się o ciekawej inicjatywie, która jeszcze nigdy wcześniej nie była stosowana. Mianowicie – reprezentacja Chin do lat 20, aby dobrze przygotować się do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio, miałaby rozgrywać mecze towarzyskie z niemieckimi drużynami występującymi na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Początkowo ten pomysł spotkał się z wieloma głosami sprzeciwu, ale koniec końców 16 z 19 zespołów zgodziło się na rozegranie takich meczów. Jest to dla nich korzystna sytuacja, bowiem każdy klub za takie spotkanie otrzyma 15 tysięcy euro.

W sobotę odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu meczów towarzyskich. Młodzieżowa reprezentacja Chin zmierzyła się z TSV Schott Mainz. Już od początku wszystko nie szło po myśli Azjatów – na trybunach stadionu w Moguncji pojawili się kibice, którzy wywiesili flagi Tybetu (od lat sprawa tego regionu wywołuje wiele emocji, bowiem został on “siłą” wciągnięty do Chińskiej Republiki Ludowej). Chińczycy nie zamierzali kontynuować gry i opuścili boisko. Następnie obserwatorzy dobrowolnie ściągnęli flagi i mecz odbył się tak, jak planowano, jednak z 25-minutowym opóźnieniem.

Chińczycy w pierwszym meczu musieli ponieść wyższość rywali. TSV Schott zdominowało to spotkanie i odniosło wygraną 3:0. Reprezentacja do lat 20 kolejne spotkanie rozegra 25 listopada. Tym razem ich rywalami będzie FSV Frankfurt, czyli zespół, który jeszcze do niedawna grał w 2. Bundeslidze.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułJohn Stones nie zagra przez przynajmniej miesiąc
Następny artykułUS Palermo na skraju bankructwa? Problemy klubu Polaków