Arkadiusz Reca został oficjalnie zawodnikiem Atalanty Bergamo.

Przenosiny lewego obrońcy z Wisły Płock wisiały w powietrzu od zakończenia minionego sezonu LOTTO Ekstraklasy. Zawodnikiem interesowała się między innymi Legia Warszawa, ale stołeczny klub szybko musiał zweryfikować swoje plany. Piłkarz nie był zainteresowany kontynuacją kariery w Polsce i koniecznie chciał się przenieść do mocniejszej ligi. Największe zainteresowanie wyrażały włoskie zespoły. Ostatecznie trafił do Atalanty, która pokonała między innymi SPAL.

Działacze Wisły Płock kilka dni temu potwierdziły, że udało im się porozumieć z Orobicimi. Teraz wszystko jest już oficjalne – co mamy potwierdzone między innymi na stronach internetowych obu zespołów.

Nie wiemy jednak zbyt wiele o tym transferze. Jedyne oficjalne informacje mamy z komunikatu Wisły Płock, w którym możemy wyczytać, że piłkarz podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku, a włoski klub zapewnił sobie opcje przedłużenia go o kolejny rok. Ponadto Włosi mieli zapłacić Nafciarzom rekordową sumę, która może być powiększona o ewentualne bonusy. Polski klub zapewnił sobie również procent z następnego transferu zawodnika. Atalanta postanowiła nie zdradzać żadnych szczegółów transakcji.

Według nieoficjalnych informacji, kwota transferu miała wynieść około czterech milionów euro.

Reca jest wychowankiem Kolejarza Chojnice. Do Wisły przeniósł się w czerwcu 2015 roku z Floty Świnoujście. Był ważnym elementem zespołu, który wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Następnie był jednym z kluczowych zawodników już w LOTTO Ekstraklasie. W ekipie z Płocka rozegrał 94 mecze, w których zdobył 19 bramek i zaliczył 10 asyst.


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca,a ich rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł