Ranking: Najlepsze atakujące tercety reprezentacyjnego futbolu to? [cz.2]

0

Trójka zawodników w ofensywie jest bardzo popularna we współczesnym futbolu. Stało się tak dzięki wielkiemu sukcesu trio Messi – Suarez – Neymar – teraz praktycznie wszyscy tworzą takie ataki. Ta tendencja pojawiła się także w reprezentacyjnej piłce nożnej, gdzie wiele czołowych krajów decyduje się na grę “trójką z przodu”.

Przerwa reprezentacyjna trwa na dobre i w związku z tym dziennikarze “Squawka” postanowiła wybrać najlepsze atakujące tercety. Oczywiście pod uwagę zostały wzięte tylko zespoły, które faktycznie grają na trzech ofensywnych zawodników. To spowodowało, że w rankingu zabrakło między innymi takich reprezentacji jak Niemcy czy Włochy.

Zapraszamy do zapoznania się z drugą częścią rankingu – tych, którzy przegapili pierwszą część, odsyłamy do wcześniejszej lektury.

3. Hiszpania
David Silva, Alvaro Morata, Isco

Hiszpania preferuje unikalny styl formacji 4-3-3. W dużej mierze w niej nie ma miejsca dla prawdziwych skrzydłowych, przynajmniej tak to wygląda w praktyce. David Silva i Isco są ustawieni szeroko, ale w rzeczywistości mają wolną rękę i z tego korzystają – bardzo często schodzą do środka. Wtedy druga linia reprezentacji Hiszpanii staje się niezwykle groźna.

Jest to płynny system, który pozwala na pełne kontrolowanie tego, co dzieje się podczas meczu na boisku. Śmiało można nazwać go kluczem do sukcesu Hiszpanów. Najwyżej wysuniętym zawodnikiem jest Alvaro Morata (przynajmniej do momentu, gdy Diego Costa zacznie grać w klubie i będzie konkurencyjny dla młodszego rodaka). Reprezentacja Hiszpanii jest również znana z tego, że wystawiana jest “fałszywa dziewiątka” w postaci Marco Asensio. Taka gra potwierdza nową epokę, którą jest okres rządów Julena Lopetegui'ego.

2. Argentyna
Leo Messi, Paulo Dybala, Mauro Icardi

W kategoriach talentu, żadna reprezentacja nie jest w stanie rywalizować z Argentyńczykami. W ich składzie znajduje się najlepszy piłkarz na świecie – Leo Messi, a pod wodzą Jorge Sampaoliniego, w formacji 4-3-2-1 obok niego gra skarb, którym określa się Paolo Dybalę. Tymczasem “dziewiątką” jest Mauro Icardi.

Jest to niesamowite trio, jednak nie można ich nazwać najlepszymi. Ze względu na jakość ich współpraca nie działa idealnie. Dybala i Messi są do siebie za bardzo podobni, co powoduje, że się nie uzupełniają. Oni są w stanie wygrywać ze względu na umiejętności, a nie na współpracę – przez co nie mogą być na czele stawki.

1. Brazylia
Philippe Coutinho, Gabriel Jesus, Neymar

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, Tito, stworzył w kadrze nowe atakujące trio, w którym ma trzech, idealnie uosobionych zawodników na każdej z pozycji. Powoduje to, że Brazylia w ataku jest niezwykle silna i z drużyny, która w ostatnim czasie w najważniejszych turniejach radziła sobie co najwyżej przeciętna, a aktualnie jest jednym z największych faworytów przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji.

Najciekawszą rzeczą jest fakt, że każdy zawodnik z tej trójki potrafi grać zarówno na lewym i prawym skrzydle, jak i na “dziewiątce”. Wiadomo jednak, że Philippe Coutinho najlepiej czuje się z prawej strony, kiedy za sprawą dryblingu może wejść w środek boiska i być bliżej Neymara. Przed nimi znajduje się Gabriel Jesus, który jest świetnym snajperem, ale potrafi się także wycofać i pomóc w budowaniu akcji. Jeśli wszyscy będą zdrowi, to na Brazylię trzeba patrzeć jako na faworytów przyszłorocznego mundialu, a atakujący tercet jest jednym z powodów, dla których można tak uważać.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułKolo Toure asystentem w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej
Następny artykułWygrani i przegrani zwycięstwa reprezentacji Polski nad Armenią