Mario Situm zostanie zawodnikiem Lecha

0
Mario Situm ma zostać nowym piłkarzem Lecha Poznań

Bliski przeprowadzki do poznańskiego zespołu jest młody chorwacki skrzydłowy, Mario Situm. 25-latek zostanie wypożyczony na Bułgarską z Dinama Zagrzeb.

Rewolucja w zespole Nenada Bjelicy trwa. Po tym, jak z klubu do FK Rostow odszedł Maciej Wilusz, a bliscy zmiany klubowych barw są również Jan Bednarek, Dawid Kownacki i Marcin Robak, w klubie przyszedł czas na sprowadzenie nowych piłkarzy.

Jako pierwszy w Poznaniu pojawi się Mario Situm, bardzo utalentowany skrzydłowy z Chorwacji. Piłkarz z ofensywnymi inklinacjami już wcześniej pracował z obecnym menadżerem Lecha – spotkali się we włoskiej Spezii.

Statystyki nie oddające jakości

Wychowanek NK Kustoija Zagrzeb w obecnym sezonie wystąpił jedynie w dziewiętnastu spotkaniach w barwach Dynama, jego statystyki również nie są powalające. Strzelił bowiem tylko jedną bramkę, jego licznik asyst zatrzymał się na tej samej cyfrze.

Potencjał piłkarza dostrzegł jednak selekcjoner reprezentacji, który dwukrotnie wystawił go w meczach międzynarodowych. Ważną cechą piłkarza jest tez doświadczenie w europejskich pucharach, Sutim grał bowiem w Lidze Mistrzów, między innymi przeciwko Juventusowi i Sevilli.

Poprzedni artykułAllegri potwierdza – Jesteśmy zainteresowani Douglasem Costą
Następny artykułAngel Correa przeniesie się do Realu Sociedad