Rafał Grzelak ocenił pierwsze pół roku w Szkocji. “W drużynie nie ma problemów”

0

Szkocja nie jest najbardziej atrakcyjnym a nawet popularnym kierunkiem dla zawodników z polskiej ligi. Taki kierunek w letnim okienku transferowym jednak wybrał Rafał Grzelak, który przeniósł się do Heart of Midlothian. Jak 29-latek ocenia pierwsze miesiące pobytu na Wyspach Brytyjskich?

Rafał Grzelak w wieku 28 lat zdecydował się na pierwszą zagraniczną przygodę. Lewy obrońca wybrał się do Szkocji, gdzie od lipca bieżącego roku jest piłkarzem Heart od Midlothian. Polak w nowym klubie radzi sobie przyzwoicie – po udanym początku sezonu, następnie stracił miejsce w składzie, w pięciu meczach nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, ale łącznie zanotował 12 występów w lidze.

28-latek w rozmowie z dziennikarzem “Przeglądu Sportowego” zdradził, jak wygląda granie w piłkę w Szkocji. Początki nie były dla niego łatwe, bowiem jeszcze przed startem sezonu zwolniony został trener, który go do Heart ściągnął:

– Szkoda. Choć szczerze mówiąc w szatni mało kto się tym przejął. Większość przyjęła to wzruszeniem ramion. Dla mnie to było dziwne. W końcu to też nasza wina, że zwolniono trenera.

Grzelak nie ukrywa, że w Szkocji atmosfera w szatni jest zupełnie inna, niż ma to miejsce chociażby w Polsce. Zawodnicy traktują treningi jako pracę i rzadko kiedy decydują się na integrację z innymi piłkarzami:

– Ostatnio zaczęliśmy grać w karty, więc trochę się zmienia. Ale ogólnie większość traktuje wizytę w klubie, jak pracę. Przychodzą na zajęcia, robią swoje i jadą do domu. To wcale nie oznacza, że są w drużynie jakieś problemy. Tak po prostu się tutaj funkcjonuje. Nie mam też problemów z językiem, choć Szkoci mają ten swój specyficzny akcent i czasem trudno ich zrozumieć. Ale wtedy proszę by powtórzyli, powoli i wyraźnie i jakoś się dogadujemy.

Heart of Midlothian po rozegraniu 19 spotkań zajmuje piąte miejsce w tabeli szkockiej ekstraklasy. Drużyna Grzelaka na zakończenie rywalizacji w 2017 roku zanotowała serię sześciu meczów bez porażki.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułTrenerska rewolucja w Ajaxie Amsterdam. Zwolniono trzech szkoleniowców
Następny artykułZwrot akcji w sprawie Jarosława Jacha? Zagłębie odrzuciło ofertę z Włoch