Rafał Grodzicki wraca na stare śmieci. “Nie mam złudzeń, będą na mnie bluzgać”

0

Rafał Grodzicki ponownie zagra na stadionie Ruchu Chorzów. Doświadczony obrońca przy ul. Cichej tym razem pojawi się jako przeciwnik, wraz ze Stalą Mielec. Zawodnik nie ma wątpliwości co do tego, że nie zostanie miło przyjęty.

Rafał Grodzicki piłkarzem Ruchu Chorzów po raz pierwszy został w 2008 roku, kiedy to na Górny Śląsk przeniósł się z Cracovii. Środkowy obrońca w Chorzowie spędził cztery lata, a następnie przeszedł do Śląska Wrocław. Grodzicki długo nie wytrzymał bez Ruchu i w 2015 roku ponownie dołączył do rodziny popularnych “Niebieskich”. Właśnie ten epizod był najmniej udany.

Klub podupadł w długi, zespół grał coraz gorzej, czego konsekwencją był spadek z LOTTO Ekstraklasy. Grodzicki postanowił zmienić klub i w letnim okienku transferowym przeniósł się do Stali Mielec. Tymczasem właśnie w piątek Stal Mielec będzie gościć na stadionie przy ulicy Cichej. 34-latek zapewnia, że w grę dla Ruchu włożył wiele serca, a pomimo to jest przekonany, że kibice nie pozostawią na nim suchej nitki:

– Przez osiem lat grałem w Ruchu, w ostatnim nieszczęsnym sezonie włożyłem w grę tyle samo serca, co w rozgrywkach, w których zdobyliśmy wicemistrzostwo, czy też trzecie miejsce w ekstraklasie. Kibiców mocno bolał spadek, ale mnie jako zawodnika tej drużyny, jeszcze bardziej. Nie mam złudzeń… będą na mnie bluzgać.

Grodzicki nie jest także oszczędzany w internecie, gdzie kibice Ruchu krytykują jego decyzję o zmianie barw klubowych. On jednak nie zamierza się tym przejmować, bowiem wie, jak wiele dał tej drużynie:

– Tym hejtem nie ma się co przejmować. W sieci pojawia się wiele różnych skrajnych wpisów. Anonimowość temu sprzyja. Nikt mi jednak nie odbierze tego, co przeżyłem przy Cichej. Rozegrałem blisko 200 spotkań w ekstraklasie, zapisałem się w historii tego klubu. To jest dla mnie zaszczyt. Niektórzy z kibiców jednak na to nie patrzą. Może za kilka lat zrozumieją, że przyczyniłem się do dobrej gry i sukcesów.

Ruch Chorzów w ostatnich meczach gra coraz lepiej, dzięki czemu jest już blisko wydobycia się tej drużyny z ostatniego miejsca w tabeli. Bukmacher Fortuna w starciu ze Stalą Mielec faworyzuje “Niebieskich” i na ich wygraną oferuje kurs @ 2.10.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułSzczere wyznanie Pablo Osvaldo. “Wolałem pić piwo i robić grilla”
Następny artykułPierre-Emerick Aubameyang skomentował karę zawieszenia