Radosław Mroczkowski nie jest już trenerem Sandecji Nowy Sącz

0

Kilkanaście godzin po tym, jak z Wisły Kraków zwolniony został Kiko Ramirez, także w innym klubie z województwa małopolskiego doszło do zakończenia współpracy z trenerem. Sandecja Nowy Sącz za sprawą oficjalnego komunikatu poinformowała, że Radosław Mroczkowski nie jest już szkoleniowcem pierwszego zespołu.

Jeśli mowa o sukcesach Sandecji Nowy Sącz, to natychmiast na usta rzuca się nazwisko budowniczego – Radosław Mroczkowski. Popularni “Sączersi” właśnie pod wodzą tego trenera wywalczyli pierwszy w historii klubu awans na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Sandecja w tym sezonie radzi sobie przeciętnie i po 19. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Drużyna w ostatnich tygodniach znalazła się w poważnym kryzysie – potwierdzeniem niech będzie fakt, że podopieczni Mroczkowskiego nie wygrali żadnego z ostatnich 10. meczów i to zadecydowało o jego zwolnieniu. Oto treść oficjalnego komunikatu:

– W dniu dzisiejszym Miejski Klub Sportowy “Sandecja” S.A. podziękował za pracę trenerowi Radosławowi Mroczkowskiemu. Zespół Sandecji w najbliższym meczu z Wisłą Płock poprowadzi II trener – Janusz Świerad. Nazwisko następcy zostanie podane w najbliższym czasie.

50-latek trenerem Sandecji Nowy Sącz był od 11 stycznia 2016 roku. Mroczkowski poprowadził zespół w 73 oficjalnych meczach – 33 zwycięstwa, 16 remisów oraz 24 porażki. Drużyna pod jego wodzą zanotowała największy sukces w historii klubu, czyli awans do LOTTO Ekstraklasy.

Tak jak wspomniano w powyższym oświadczeniu Sandecja w najbliższym meczu ligowym zostanie poprowadzona przez jednego z byłych asystentów Mroczkowskiego – Janusza Świerada. Nowosądeczanie zmierzą się z Wisłą Płock. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 3.85.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMaciej Makuszewski zerwał więzadła. Koniec marzeń o wyjeździe na mundial?
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 281