Radosław Majecki na dłużej w Legii Warszawa. Bramkarz na lata?

0

Radosław Majecki jest uważany za jednego z najbardziej perspektywicznych bramkarzy w Polsce. Nie uszło to uwadze Legii Warszawa, która postanowiła przedłużyć kontrakt z 18-latkiem, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w Stali Mielec.

Legia Warszawa coraz częściej może się pochwalić młodymi zawodnikami, którzy wkrótce znajdą się na celowniku zagranicznych klubów. Kilka tygodni temu informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu z Sebastianem Szymańskim, którym już miał się interesować Liverpool. Stołeczny klub zdecydował się na podpisanie nowej umowy z kolejnym młodym zawodnikiem – tym razem jest to Radosław Majecki.

18-letni bramkarz, który może się pochwalić wyśmienitymi warunkami fizycznymi – 193 centymetry wzrostu – aktualny sezon spędza na wypożyczeniu w Stali Mielec. Majecki jest wyróżniającym się bramkarzem w Nice 1 Ligi, a nagrodzony za to został miejsce w jedenastce rundy jesiennej przygotowanej przez “Przegląd Sportowy”.

Kolejną nagrodą za dobre występy na zapleczu LOTTO Ekstraklasy jest dla niego nowy kontrakt z Legią Warszawa. Jego umowa została przedłużona o pięć lat, dlatego będzie obowiązywać do 31 grudnia 2023 roku.

Majecki przyznał, że jest to dla niego swego rodzaju prezent z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia:

– Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem nową umowę z Legią. Teraz zrobię wszystko by udowodnić, że zasłużyłem na zaufanie jakim obdarzył mnie klub. Bramkarz powinien być szalony? To tylko stereotypy. Ja chcę zachować chłodną głowę i spokojnie pracować na swoją szansę. Święta dopiero za dwa dni, ale ja już dostałem najpiękniejszy prezent.

18-latek w tym sezonie wystąpił w 18 meczach w Nice 1 Lidze i zdołał w sześciu z nich zachować czyste konto. Tylko dwóch innych bramkarzy zdołało dokonać tego więcej razy.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułIgor Lewczuk przedłużył kontrakt z Girondins Bordeaux
Następny artykułManchester United nie może czekać na powrót do formy Zlatana Ibrahimovicia