Radja Naingollan wraca do reprezentacji Belgii. “Musimy dojść do porozumienia”

0
Radja Nainggolan

Radja Naingollan wrócił do kadry reprezentacji Belgii, po tym jak nie został powołany na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Belg rzekomo miał zrezygnować z gry dla reprezentacji, ale wróci do niej na najbliższe mecze towarzyskie.

Nie od dziś wiadomo, że Radja Naingollan to jeden z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji. To jednak nie do końca przekonuje selekcjonera reprezentacji Belgii, Roberto Martineza. Obaj się nie dogadują, a eskalacja ich konfliktu miała miejsce kilka tygodni temu. Pokłosiem tego było brak nazwiska Naingollana w kadrze Belgów na mecze eliminacyjne. Odpowiedź zawodnika AS Roma była jednoznaczna – rezygnacja z gry w reprezentacji.

Naingollan jednak nie wywiązał się z obietnicy, bowiem wróci do reprezentacji na towarzyskie mecze z Meksykiem i Japonią. Pomocnik przyznał, że cieszy się z powrotu do kadry, ale dodał, że wciąż nie doszedł do porozumienia z selekcjonerem:

– Jestem zadowolony z powrotu do tej grupy zawodników. Cierpiałem po ostatnim braku powołania. Byłem w Romie na treningu, gdy zobaczyłem listę powołanych i nie mogłem się z tym pogodzić. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, ale jeszcze nie pogodziłem się z trenerem, nie wiem o co chodziło. W najbliższych dniach powinna pojawić się okazja do wyjaśnienia tego. Musimy dojść do porozumienia.

29-latek jeszcze nigdy nie miał okazji zagrać na mistrzostwach świata. Jego marzeniem jest wyjazd na mundial w Rosji:

– W 2014 roku nie otrzymałem powołania, ale sytuacja wyglądała wówczas inaczej, mniej osób w Belgii znało mnie i mój sposób grania w piłkę. Jednak od tamtej pory pokazałem swoje zalety. Mam nadzieję, że znów je pokażę i pojadę do Rosji.

Reprezentacja Belgii pierwszy mecz towarzyski rozegra 10 listopada z Meksykiem. U bukmachera Fortuna kurs na wygraną podopiecznych Martineza wynosi @ 1.43.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułChuligańskie wybryki powodem problemów Rakowa Czestochowa
Następny artykułKamil Grosicki – Championship to najcięższa liga, w jakiej do tej pory grałem