Radja Nainggolan – Chcę wygrywać razem z Romą

0

Radja Nainggolan jest wyróżniającym się piłkarzem AS Roma, co nie uszło uwadze czołowych, europejskich klubów. Belg podczas letniego okienka transferowego mógł przebierać w ofertach, jednak nie skorzystał z nich i za sprawą przedłużenia kontraktu zdecydował się pozostać w stolicy Włoch.

AS Roma od 2014 roku jest klubem Radji Nainggolana. Reprezentant Belgii (a właściwie były, zawodnik kilka dni temu zakończył reprezentacyjną karierę ze względu na konflikt z selekcjonerem) natychmiast zaaklimatyzował się w Rzymie i z miejsca stał się ważnym punktem klubu z Rzymu, a także zawodnikiem, który utożsamia się z barwami AS Roma.

Ulubieniec kibiców podczas letniego okienka transferowego był łączony z przenosinami między innymi do Chelsea Londyn. Do transferu z jego udziałem ostatecznie nie doszło, a Nainggolan swoje przywiązanie do popularnych “Giallorossi” potwierdził za sprawą złożenia podpisu pod nowym kontraktem.

29-latek w jednym z ostatnich wywiadów mówi, co spowodowało, że wciąż cieszy go gra dla AS Roma i nie zdecydował się na przejście do silniejszego klubu:

– Czerpię radość z tego gdzie jestem i nie mam powodu do tego, aby zmieniać otoczenie. To nie tylko kwestia dobrego samopoczucie, które mam odkąd jestem w Rzymie. To jest uczucie, którym darze klub. Nie ma nic piękniejszego.

Nainggolan nie zamierza się rozwodzić na temat swoich celi na trwający sezon. Belg przede wszystkich chce zdobywać tytuły wraz z AS Roma:

– Mój cel? To proste – chcę być lepszy, niż w poprzednim sezonie. Skoro pozostałem w tym klubie, to oznacza, że chcę z nim wygrywać. Z tym zespołem, z tym klubem, w tej koszulce.

Defensywny pomocnik przyznał, że wielu zawodników namawiało go do przejścia do innego klubu. Jednym z nich jest jego rodak – Yannick Carrasco:

– Nasze drużyny grały przeciwko siebie w Lidze Mistrzów, a w przeddzień tego spotkania Carrasco zapytał mnie dlaczego wciąż gram w Rzymie. Odpowiedź była oczywista. Powiedziałem mu, że dlatego, iż mam tutaj wszystko, co potrzebuję. AS Roma to klub o wielkich tradycjach – chcemy się rozwijać i wygrywać tytuły.

Zawodnik AS Roma jest uzależniony od myśli o wygrywaniu tytułów wraz z klubem. Na dobrą sprawę w każdą odpowiedź stara się wpleść kilka słów na temat jego zamiłowania do wygrywania:

– Nie potrafię sobie wyobrazić tego, jak wygrywam coś z AS Romą. To byłyby niesamowite emocję i liczę, ze wkrótce to nastąpi. Dlaczego zdecydowałem się zostać w Rzymie? Dla mnie bardzo ważne jest, aby żyć z ludźmi, których kocham i utrzymywać z nimi odpowiednie stosunki.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
PRZEZSquawka
Poprzedni artykułLegia dostała dofinansowanie na budowę ośrodka treningowego
Następny artykułRio Ferdinand wraca do sportu. Zaskakujący kierunek!