Puchar Włoch – Szczęsny na plus, Skorupski na minus

0
puchar włoch wojciech szczęsny

Łukasz Skorupski w końcu miał okazję zagrać w oficjalnym meczu, ale Roma przegrała z Torino i odpadła z Pucharu Włoch już w 1/8 finału. Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a jego Juventus gra dalej.

Atalanta rozpoczęła swoją przygodę z Pucharem Włoch od 1/8 finału. Jej pierwszym przeciwnikiem było Sassuolo. Obie drużyny spotkały się ostatnio w Serie A 10 września. Atalanta wygrała tamten mecz 2:1, a dzisiejsze spotkanie pucharowe zakończyło się takim samym wynikiem.

W 16. minucie wynik spotkania otworzył Andreas Cornelius, a w 33. minucie na 2:0 podwyższył Rafael Toloi. Atalanta kontrolowała to spotkanie, ale pod koniec najadła się trochę nerwów. Toloi ponownie trafił do siatki w 74. minucie, ale tym razem pokonał własnego bramkarza. Ponadto w 89. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jasmin Kurtic, ale mimo osłabienia gospodarze dowieźli korzystny wynik do końca i awansowali do ćwierćfinału.

AS Roma wyszła na spotkanie z Torino w rezerwowym składzie, o czym może świadczyć m.in. obecność Łukasza Skorupskiego między słupkami. Mimo tego gospodarze utrzymywali się przy piłce 67% czasu, ale w pierwszej połowie to Torino miało więcej sytuacji bramkowych. Jedną z nich na bramkę zamienił Lorenzo De Silvestri.

W drugiej połowie Roma zdecydowanie przejęła już kontrolę nad meczem, ale po raz kolejny to Torino strzeliło gola. W 72. minucie Simone Edera podwyższył na 2:0. Chwilę później na murawę wszedł Edin Dżeko, by pomóc odrobić straty… i dwie minuty po wejściu nie strzelił rzutu karnego. Co prawda w 85. minucie Patrik Schick zdobył bramkę kontaktową, ale Romie nie udało się już trafić po raz drugi i to Torino awansowało dalej.

Również Juventus wyszedł na spotkanie z Genuą w rezerwowym składzie i również w bramce stanął Polak. Wojciech Szczęsny miał jednak znacznie mniej do roboty niż Skorupski, ponieważ Stara Dama kontrolowała przebieg spotkania od pierwszych minut.

Będący ostatnio w wyraźnie słabszej formie Paulo Dybala miał za zadanie nieco się odbudować i poszło mu to całkiem nieźle. W 42. minucie strzelił bramkę zza pola karnego w podobny sposób jak to robił na początku sezonu.

W 61. minucie Douglasa Costę zmienił Gonzalo Higuain. Argentyńczyk już kwadrans później wpisał się na listę strzelców. Napastnik miał obok siebie aż czterech obrońców, jednak żaden nie przeszkodził mu na tyle, by nie mógł oddać celnego strzału.

Wynik do końca już się nie zmienił i Juventus przechodzi do ćwierćfinału rozgrywek.