Przemysław Frankowski znów kontuzjowany. Nie zagra w hicie z Lechem

0

Przemysław Frankowski nie będzie najlepiej wspominać początku tegorocznych rozgrywek. Piłkarz Jagiellonii Białystok po raz kolejny jest kontuzjowany i praktycznie wykluczony jest jego występ w szlagierze LOTTO Ekstraklasy przeciwko Lechowi Poznań.

Powoli kończy się już przerwa reprezentacyjna, co dla zawodników występujących w klubach LOTTO Ekstraklasy oznacza powrót na ligowe boiska. Nie można tego powiedzieć w przypadku Przemysława Frankowskiego, który w ostatnich tygodniach ma ogromnego pecha. 22-latek wpierw stracił pierwsze pięć kolejek z powodu kontuzji, której nabawił się jeszcze podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbyły się w Polsce. Piłkarz Jagiellonii Białystok wrócił do gry, ale zdrowiem nie nacieszył się zbyt długo.

Trener “Jagi”, Ireneusz Mamrot, poinformował, że Frankowskiego najprawdopodobniej zabraknie w kadrze na mecz z Lechem Poznań. Stoją za tym problemy mięśniowe:

–  To jest zupełnie inna kontuzja. Wtedy złamana była jedna z kości. Wszystko było długo diagnozowane. Teraz mamy jasność, że chodzi o sprawy mięśniowe. Przerwa w grze Frankowskiego będzie krótsza, ale jego występ z Lechem jest praktycznie wykluczony.

Mamrot przyznał także, iż fakt, że mecz zostanie rozegrany już w piątek, nie działa na korzyść jego zespołu:

– Wolałbym, abyśmy grali w sobotę lub niedzielę. Fedor i Arvydas na pewno są trochę podmęczeni, bo przez ostatni tydzień zagrali dwa mecze w reprezentacji i się nie oszczędzali. Trochę więcej odpoczynku by się im przydało. O tyle dobrze, że spotkanie z Anglią odbyło się na Litwie. Dzięki temu obaj nie mieli daleko do Białegostoku. Świderski wystąpił w młodzieżówce we wtorek. W tym samym meczu zagrał Robert Gumny z Lecha. Więc siły są wyrównane. Nie ma co narzekać. Wiadomo, lepiej by było, gdybyśmy grali w weekend. Mecz jest jednak w piątek i musimy to zaakceptować.

Starcie Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań będzie meczem na szczycie 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bukmacher Fortuna w tym spotkaniu nie widzi faworyta i na wygraną każdego z zespołów oferuje kurs @ 2.70.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułLegia Warszawa blisko zatrzymania Guilherme
Następny artykułDobre wieści ws. powrotu Arkadiusza Milika