Primera Division: pokaz siły FC Barcelony w meczu derbowym

0
Messi

Lionel Messi popisał się hat-trickiem w meczu FC Barcelony z Espanyolem, rozegranym w ramach 3. kolejki Primera Division. Oprócz Argentyńczyka do siatki rywala zza miedzy trafili też Gerard Pique i Luis Suarez. Starcie zakończyło się wynikiem 5:0.

Obie drużyny przystępowały do spotkania w odmiennych nastrojach. Drużyna z Camp Nou pewnie wygrała dwa pierwsze mecze ligowe w sezonie 2017/2018, nie tracąc w nich ani jednej bramki. Z kolei Espanyol na dzień dobry niespodziewanie zremisował 1:1 z Sevillą, ale już porażka 0:1 z Leganes w 2. kolejce chwały im na pewno nie przyniosła.

Trzy ciosy Messiego

Dla Espanyolu dużym sukcesem byłby remis wywalczony na boisku największego lokalnego rywala. Taki rezultat utrzymywał się tylko do 26. minuty. Wówczas po raz pierwszy bramkarza gości pokonał Lionel Messi. Argentyńczyk strzelił jeszcze dwie bramki i już w 67. minucie mógł cieszyć się z hat-tricka. W każdej z bramkowych akcji było nieco przypadku, dlatego gole Messiego z tego spotkania na pewno nie będą kandydować do miana najpiękniejszych, ale na pochwałę zasługuje skuteczność Argentyńczyka.

Choć spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami, to przy wyniku 3:0 było już jasne, że to ,,Duma Katalonii” po raz trzeci z rzędu okaże się lepsza od przeciwników z tego samego miasta. Podopieczni Ernesto Valverde nie zamierzali jednak spoczywać na laurach.

Do ostatniego gwizdka

Piłkarze FC Barcelony do samego końca spotkania starali się podwyższyć i tak już korzystny dla nich rezultat. Ostatecznie odnieśli okazałe zwycięstwo 5:0, ponieważ w ostatnich minutach na listę strzelców wpisali się jeszcze Gerard Pique i Luis Suarez.

Przy trafieniu Urugwajczyka asystę zanotował Ousmane Dembele, który rozegrał dziś pierwszy mecz w lidze hiszpańskiej. Utalentowany Francuz pojawił się na boisku w 68. minucie, zastępując Gerarda Deulofeu.

FC Barcelona po trzech kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Primera Division. Nad Realem Madryt ma już cztery punkty przewagi. Sobotni występ ,,Dumy Katalonii” był dobrą okazją do zarobienia pieniędzy dzięki Fortunie. Bukmacherzy za zwycięstwo FC Barcelony w derbach płacili 1,13.

_____________________________________________________________________

Wynik meczu 3. kolejki:

FC Barcelona – RCD Espanyol Barcelona 5:0 (Messi 26′, 35′ i 67′, Pique 87′, Suarez 90′)