Premier League – Zlatan Ibrahimović wrócił, pewne wygrane faworytów

0

Zlatan Ibrahimović dokonał czegoś, czego mało kto się spodziewał. Reprezentant Szwecji w kwietniu zerwał więzadła krzyżowe, a siedem miesięcy po tym wydarzeniu wrócił na boisko. Manchester United, podobnie jak inni faworyci, nie miał problemów z wywalczeniem trzech punktów.

Poza tym, że w kadrze meczowej Manchesteru United był Zlatan Ibrahimović, to do gry wrócił jeszcze jeden ulubieniec Jose MourinhoPaul Pogba. Przypomnijmy, że Francuz pauzował od września, kiedy to w meczu Ligi Mistrzów przeciwko FC Basel nabawił się kontuzji.

Wprawdzie popularne “Czerwone Diabły” mecz z Newcastle United zaczęły od falstartu, to jednak jeszcze do przerwy zdołały odwrócić wynik. W 13. minucie bramkę dla “Srok” zdobył Dwight Gayle. Zabójczą końcówkę zanotował Manchester, który po golach Anthony Martiala i Chrisa Smallinga do szatni schodził prowadząc 2:1. W drugiej połowie do siatki trafili Paul Pogba i Romelu Lukaku. To pozwoliło podopiecznym Mourinho triumfować 4:1.

Manchesteru United pomimo wygranej nie zdołał zmniejszyć dystansu do liderującego w Premier League Manchesteru City. Podopieczni Pepa Guardioli przeciwko Leicester City rozegrali przeciętne zawody, ale zdołali pokonać rywali 2:0. Boisko już w 31. minucie musiał opuścić John Stones. Kontuzja okazała się poważna i “The Citizens” będą sobie musieli radzić bez niego przez kilka tygodni.

W meczu na szczycie doszło do derbów Londynu, w których Arsenal zmierzył się z Tottenhamem Hotspur. Wyśmienita końcówka pierwszej połowy pozwoliła zawodnikom Arsene Wengera cieszyć się z trzech punktów. W 36. minucie gola zdobył Skhordan Mustafi, a pięć minut później do siatki trafił Alexis Sanchez. W drugiej połowie bramki nie padały i “Kanonierzy” zwyciężyli 2:0.

Tej kolejki Premier League najlepiej nie będzie Grzegorz Krychowiak (Polak rozegrał 45 minut). Jego West Bromwich Albion na własnym stadionie otrzymało “lanie” od Chelsea Londyn. “The Blues” po bramkach Alvaro Moraty, Edena Hazarda i Marcosa Alonso po pierwszej połowie prowadzili już 3:0. W drugiej odsłonie kolejny raz do siatki trafił Morata, który ustawił wynik spotkania.

Wyniki sobotnich meczów Premier League:

Manchester United – Newcastle United 4:1 (2:1)

Leicester City – Manchester City 0:2 (0:1)

Arsenal Londyn – Tottenham Hotspur 2:0 (2:0)

West Bromwich Albion – Chelsea Londyn 0:4 (0:3)

Liverpool – Southampton 3:0 (2:0)

Bournemouth – Huddersfield 4:0 (2:0)

Crystal Palace – Everton 2:2 (2:2)

Burnley – Swansea 2:0 (2:0)

3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułBundesliga – Świetny Robert Lewandowski, premierowy gol Bartosza Kapustki