Poważny problem Śląska Wrocław. Plaga kontuzji wśród obrońców

0
śląsk

Defensywa Śląska Wrocław aktualnie jest w rozsypce – złożyły się na to kontuzje zawodników oraz reprezentacyjne powołania. Trener Jan Urban jest w sytuacji, w której na sobotni sparing może zabrać wyłącznie trzech obrońców.

Piłkarze Śląska Wrocław, szczególnie ci z inklinacjami defensywnymi, nie mają szczęścia w tym sezonie i bardzo często dopadają ich urazy. Boban Jović, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski – to obrońcy, którzy już od dłuższego czasu są kontuzjowani. Wkrótce dołączyć do nich może Djordje Cotra, który ma za sobą badania magnetyczne, ale wciąż nie wiadomo, jak długo będzie trwać jego przerwa od gry.

W związku z tymi absencjami Jan Urban ma spory problem – na zgrupowania reprezentacji wyjechali Igor Tarasovs i Konrad Poprawa. Wprawdzie Śląsk Wrocław w sobotę gra tylko mecz towarzyski przeciwko Wiśle Kraków, to jednak szkoleniowiec i tak ma do dyspozycji tylko trzech zdrowych obrońców – Piotra Celebana, Augusto oraz Mariusza Pawelca.

Urban przyznał, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z zawodników na codzień występujących w czwartoligowych rezerwach. Trener nie zamierza wystawiać w sparingu na obronie zawodnika z innej formacji, bo i tak nie skorzysta z tej opcji w meczu o punkty:

– Podjęliśmy ryzyko, zatrudniając klasowych piłkarzy kosztem tego, że kadra będzie mniej liczna i teraz mamy to, co mamy. Z juniorów nikogo nie wezmę, bo mają mecz na szczycie w CLJ. Prędzej z rezerw, żeby mieć jakichkolwiek zmienników. Eksperymenty i „wymyślanie” w obronie kolejnego pomocnika? Ale po co, skoro w meczu o punkty i tak pewnie tego nie powtórzę?

Śląsk Wrocław po 15. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmuje dziewiąte miejsce. Podopieczni Urbana o podreperowanie tej pozycji zagrają po przerwie reprezentacyjnej, kiedy to 19 listopada zmierzą się z Arką Gdynia. Bukmacher Fortuna na wygraną drużyny z województwa dolnośląskiego oferuje kurs @ 2.00.


 BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułJurgen Klopp chwali Roberta Lewandowskiego
Następny artykułDiego Godin z szacunkiem o Robercie Lewandowskim – To kapitan polskiego zespołu, gracz wybitny