Poważne wzmocnienie Rakowa Częstochowa. Mateusz Zachara w Nice 1 Lidze

0
Zachara zagra w portugalskiej ekstraklasie

Raków Częstochowa dopiero przed tym sezonem awansował do Nice 1 Ligi, a po pierwszej części rozgrywek jest pozytywnym zaskoczeniem. Działacze klubu potwierdzają, że ambicje są wysokie, a potwierdza to podpisanie kontraktu z Mateuszem Zacharą.

W Nice 1 Lidze zakończyły się już tegoroczne zmagania, a piłkarze do rywalizacji wrócą w 2018 roku. Na czele tabeli plasuje się Chojniczanka Chojnice, drugie miejsce zajmuje Odra Opole, a po piętach depcze im Raków Częstochowa. Beniaminek z województwa śląskiego jest czarnym koniem tego sezonu i wszystko wskazuje, że włodarze klubu coraz poważniej wierzą w szansę wywalczenia przepustki do LOTTO Ekstraklasy.

Bez wątpienia takim sygnałem jest podpisanie kontraktu z Mateuszem Zacharą. 27-latek to wychowanek klubu, z którego odszedł w 2010 roku. Następnie grał w Górniku Zabrze, Henan Jianye, GKS Katowice, Wiśle Kraków czy ostatnio portugalskim CD Tondela. Jego przygoda z tym klubem zakończyła się przedwcześnie, bowiem Zachara rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

W oficjalnym komunikacie nie poinformowano przez jaki czas będzie obowiązywać kontrakt Zachary, jednak spekuluje się, że do końca sezonu 2017/2018. 27-latek rozmawiał już z klubową telewizją i zdradził, co przekonało go do powrotu na stare śmieci:

– Na pewno, kiedy pojawiła się oferta z Rakowa, to zacząłem ją rozważać i poważnie analizować. Wizja i plany, jakie przedstawił prezes Klubu, przekonały mnie do powrotu na Limanowskiego. Cały czas śledziłem wyniki drużyny. Jesienią spisywała się bardzo dobrze, co pokazuje tabela. Chłopaki grają poukładaną i fajną piłkę, co było dodatkowym atutem, który decydował o moim transferze.

Napastnik bez wątpienia nie jest w rytmie meczowym, gdyż w barwach Tondeli rozegrał jedynie cztery mecze na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Portugalii. Fakt, że rozgrywki Nice 1 Ligi ruszają w marcu, będzie dla niego szansą na zaaklimatyzowanie się w drużynie i odbudowanie formy.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCezary Wilk wrócił do treningów. Świetny gest klubowych kolegów
Następny artykułOdważna deklaracja Arsene Wengera. Mesut Oezil i Alexis Sanchez zostaną w Arsenalu do końca sezonu