Porady do Fantasy Premier League: taktyka na ostatnie kolejki

0
Fantasy Premier League

BGW31, które miało być pierwszy poważnym testem, za nami. To właśnie w tej kolejce najlepszy wynik w sezonie wykręcił Mohamed Salah i to właśnie dzięki niemu ta przeprawa była niczym innym jak spacerkiem w niedzielne popołudnie. Teraz jednak czas na prawdziwe szachy. Przed nami dwie podwójne kolejki i jedna blankowa, które będą rzutowały na ostateczny wynik w Fantasy Premier League bardziej niż polityka Rosji na sytuację we wschodniej Europie.

Jeśli dalej gubisz się w terminologii albo nie do końca wiesz, co oznaczają te wszystkie chipy, to zapoznaj się ze wstępnymi informacjami, które zawarliśmy w tym artykule. Znajdziesz w nim wytłumaczenie takich pojęć jak blank gameweek, double gameweek, triple captain, bench boost, free hit i wildcard. To absolutne minimum wiedzy jaką musisz przyswoić.

Co wiemy?

Na początku szybko podsumujmy wiedzę – o tym które drużyny zagrają w podwójnych kolejkach (DGW34 i DGW37), a które będą toczyły ciężkie boje w BGW35. Zaczniemy od blankowej rundy spotkań i drużyn, które nie zaliczą żadnego double gameweek do końca sezonu, ponieważ tych zespołów postaramy się unikać*. Lista ekip na BGW35 wygląda tak:

Liverpool (zagra na wyjeździe z West Bromiwch Albion),
Crystal Palace (zagra na wyjeździe z Watfordem),
Everton (zagra u siebie z Newcastle),
Stoke City (zagra u siebie z Burnley),
Watford (zagra u siebie z Crystal Palace),
West Bromwich Albion (zagra u siebie z Liverpoolem).

Dodatkowo w BGW35 wystąpi Burnley, które w DGW34 zagra u siebie z Leicester i Chelsea. To jedyna drużyna, która wystąpi w pierwszej podwójnej kolejce, a tydzień później również rozegra swój mecz w Premier League. Natomiast lista ekip łączących jedyną już blankową kolejkę z DGW37 wygląda tak:

Arsenal (Newcastle w BGW35 oraz Burnley i Leicester w DGW37),
Manchester City (Swansea w BGW35, oraz Bournemouth i Stoke w DGW37),
Newcastle (Everton w BGW35, oraz Watford i Tottenham w DGW37),
Swansea (Manchester City w BGW35, oraz Bournemouth i Southampton w DGW37),
West Ham (Arsenal w BGW35, oraz Leicester i Manchester United w DGW37).

Na koniec crème de la crème, czyli zespoły grające w dwóch podwójnych kolejkach:

Chelsea (Southampton i Burnley w DGW34 oraz Liverpool i Huddersfield w DGW37),
Manchester United (West Brom i Bournemouth w DGW34 oraz Brighton i West Ham w DGW37),
Tottenham (Manchester City i Brighton w DGW34 oraz West Brom i Newcastle w DGW37),
Brighton (Crystal Palace i Tottenham w DGW34 oraz dwa Manchestery w DGW37),
Leicester (Burnley i Southampton w DGW34 oraz West Ham i Arsenal w DGW37),
Southampton (Chelsea i Leicester w DGW34 oraz Everton i Swansea w DGW37).

Gdy masz te wiadomości, to możesz zacząć knuć swoją taktykę na pozostałą część sezonu.

baner-forbet-gol

Taktyka

Mamy nadzieje, że w swoim arsenale zostawiłeś tak zwaną dziką kartę. Bez niej czeka Cię kombinowanie, które można porównać do wnoszenia głazu na pewną góra przez Syzyfa. Dobrze by było jakbyś posiadał jeszcze free hita, bo dzięki niemu przejdziesz suchą stopą przez BGW35. Pamiętaj tylko o najważniejszej zasadzie: nie wiem jakbyś się starał, to nie ma absolutnie żadnej szansy na ogarnięcie wildcardem obu podwójnych kolejek i BGW35. Nie i już. Skup się na premium zawodnikach, którzy wystąpią w DGW. Jakość w tym momencie jest najważniejsza, radzimy też unikać zawodników z drużyn, które walczą o przysłowiową pietruszkę.

PS. DGW34 i BGW35 łączy tylko Burnley, ale już BGW35 i DGW37 aż pięć ekip.

GW32 = czas na wildcard

Fajnie, że mieliśmy mnóstwo zawodników, którzy zagrali w GW31, ale teraz musimy ratować sytuację. Najprościej będzie użyć wildcarda, dzięki któremu nasz skład wróci do normalności, a my pozbędziemy się zbędnego szrotu, który był potrzebny na tę jedną jedyną kolejkę. Oczywiście skład ustawiamy pod zbliżający się DGW w 34. kolejce.

DGW34

W tej kolejce będziemy mieli nadwyżkę meczów. Możemy się pokusić o użycie triple captain, ale jeśli wcześniej dobrze wykorzystaliśmy wildcard, to na naszej ławce rezerwowych powinni znaleźć się nieźli zawodnicy z ekip, które będą miały podwojoną kolejkę. Bench boost jak się patrzy.

BGW35

Jeśli został Ci free hit, to właśnie nastał na niego czas. Ustawiamy skład pod blankową kolejkę, opaskę dajemy Salahowi (10.7) albo komuś z Manchesteru City i przechodzimy BGW35 w miarę suchą stopą.

DGW37

Na sam finisz zostawiamy bombę. Wybieramy kapitana z ekipy, która o coś walczy – prawdopodobnie o Ligę Mistrzów i prawdopodobnie będzie to Harry Kane. Dzięki niemu zaliczamy ponad 100 punktów w kolejce i odjeżdżamy rywalom.

*oczywiście nie unikamy Salaha (10.7) ani Roberto Firmino (9.7). Opaska powierzona Egipcjaninowi w BGW35 może dać więcej punktów niż kapitan w DGW34 – właśnie tego nauczyła nas ostatnia kolejka.


Zarejestruj konto na forBET za pośrednictwem Gol.pl!

baner-forbet-gol

Poprzedni artykułDawid Kownacki spodziewał się trudnego meczu. “Musieliśmy być cierpliwi”
Następny artykułLautaro Martinez – nowy Sergio Aguero?