Policyjne przeszukania w siedzibie Benfiki Lizbona!

0

W czwartek policja przeszukała siedzibę jednego z najbardziej utytułowanych portugalskich klubów – Benfiki Lizbona. Powodem tego jest podejrzenie, jakoby władze tego zespołu miały korumpować środowisko sędziowskie i działaczy sportowych w Portugalii. Rewizję dokonano także w domach niektórych osób, które zasiadają w zarządzie klubu.

Jak poinformowała stołeczna prokuratura w czwartkowej akcji udział wzięło kilkunastu policjantów, dwóch sędziów oraz czterech prokuratorów. Przede wszystkim chodziło o uzyskanie informacji dotyczących tzw. afery mailowej.

Już w czerwcu tego roku prezes FC Porto, Francisco Marques, w jednym z programów telewizyjnych ujawnił, że istnieje bogata korespondencja mailowa pomiędzy włodarzami Benfiki Lizbona, a środowiskiem sędziowskim, obserwatorami i działaczami tamtejszej federacji piłkarskiej. Marques oskarżył władze odwiecznego rywala FC Porto o korumpowanie portugalskiej piłki.

W czwartek po południu władze aktualnego mistrza Portugalii potwierdziły przeprowadzone rewizje, ujawniając, że mają one związek z zarzutami dotyczącymi zarówno biernej jak i czynnej korupcji, której “miała się dopuścić jedna osoba”.

Władze Benfiki dodatkowo potwierdziły, że doszło do do ujawnienia korespondencji mailowej członków jej dyrekcji, ale jest ona “całkowicie bezwartościowa”. Tymczasem lizboński klub nalegał, aby zawartość tych wiadomości została utajniona i zablokowano możliwość ujawnienia treści tej korespondencji.

Piłkarze Benfiki Lizbona w jakimkolwiek stopniu nie są zamieszany w tę aferę i muszą się skupić na najbliższym meczu w lidze portugalskiej. W następnej kolejce ich rywalami będzie CD Aves. Zespół ze stolicy jest zdecydowanym faworytem, a kurs na jego wygraną u bukmachera Fortuna to @ 1.37.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułBoiska i klepiska – 13 kolejka Ekstraklasy
Następny artykułByły trener Leicester wydał oświadczenie ws. zwolnienia