Plotki, ploteczki, plotunie – czyli najciekawsze informacje transferowe ostatnich dni

0
Leo Messi

Letnie okienko transferowe zostało zamknięte kilka dni temu, jedynie w kilku krajach wciąż można dokonywać transferów. To, że nie można już dokonywać transakcji, nie przeszkodziło w pojawieniu się kilku ciekawych plotek, niekoniecznie mających odzwierciedlenie w rzeczywistości.

W okienku, w którym za sprawą transferu Neymara do Paris Saint-Germain padł rekord transferowy, doszło do wielu ciekawych transakcji. W kilku przypadkach mówiono o dopinaniu szczegółów, a ostatecznie tego nie zrobiono. Wprawdzie okienko transferowe jest już zakończone, ale jednak od tego czasu w mediach pojawiło się wiele ciekawych informacji – oto kilka z nich.

Barcelona nigdy nie chciała Jeana Michaela Seriego

Plotka: Barcelona nigdy nie chciała pozyskać tego zawodnika, a w mediach taka informacja pojawiła się po tym, jak kibice klubu pisali na Twitterze, że jest to piłkarz, którego warto ściągnąć do Katalonii.

Kto ją stworzył: Katalońska stacja radiowa RAC1, która jest znana z tego, że posiada sprawdzone informacje dotyczące FC Barcelona. Podczas jednej audycji zdradzono, że Jean Michael Seri nigdy nie był na celowniku tego zespołu.

Jak było naprawdę?: Barcelona nie skomentowała tych plotek, ale sam zawodnik w jednym z wywiadów zdradził, że był o krok od podpisania kontraktu z nowym klubem, ale w ostatniej chwili przeszkodziły w tym władze jego obecnej drużyny, czyli Nicei.

Kevin Mirallas nie dostał możliwości odejścia z Evertonu

Plotka: Władze Evertonu nie pozwoliły Kevinowi Mirallasowi na przejście do Olympiakosu Pireus.

Kto ją stworzył: Daily Mirror, czyli brytyjska poważana gazeta, poinformowała, że Kevin Mirallas w letnim okienku transferowym chciał opuścić Liverpool. Tymczasem włodarze Evertonu zablokowali jego przenosiny do Olympiakosu Pireus, bowiem Grecy chcieli wypożyczyć rodaka, a Everton był zainteresowany tylko transferem definitywnym.

Jak było naprawdę?: Trener Evertonu, czyli Ronald Koeman, w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że Mirallas został wyrzucony z drużyny, ale powodem tego nie była chęć zmiany barw klubowych, a jedynie “złe nastawienie”.

Lionel Messi mógł odejść z Barcelony za darmo

Plotka: Lionel Messi nie podpisał nowego kontraktu, pomimo, iż warunki wcześniej zostały ustalone i zawodnik zdecydował się na odejście do nowego zespołu w styczniu przyszłego roku.

Kto ją stworzył: Agusti Benedito – człowiek, który od jakiegoś czasu ma chrapkę na przejęcie fotela prezesa FC Barcelona.

Jak było naprawdę?: Jak dotychczas zarówno FC Barcelona, jak i sam Messi, nie wypowiedzieli się na ten temat. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że włodarze tego klubu chcą uniknąć sytuacji, jaka miała miejsce z Neymarem i jego transferem do Paris Saint-Germain.

Liverpool zaproponował Barcelonie Philippe Coutinho

Plotka: Hiszpańskie okienko transferowe trwało o jeden dzień dłużej niż w większości europejskich krajów. Liverpool FC kilka godzin przed jego zakończeniem miał zaproponować Barcelonie Philippe Coutinho. Cena: 200 milionów euro.

Kto ją stworzył: Dyrektor sportowy FC Barcelona, Albert Soler powiedział: W ostatniej chwili Liverpool zdradził kwotę, jakiej oczekuje za gracza, którego chcemy. Oczekiwano 200 milionów euro i postanowiliśmy nie decydować się na transfer.

Jak było naprawdę?: Liverpool zdecydowanie zaprzeczył tym doniesieniom. Włodarze tego klubu podczas letniego okienka transferowego mieli odrzucić trzy oferty, a dodatkowo wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że Coutinho, nieważne jaką kwotę zaoferuje Barcelona, i tak zostanie w Liverpoolu.

Poprzedni artykułFortuna – odbierz większy bonus z Gol.pl!
Następny artykułDiego Simeone przedłużył kontrakt z Atletico Madryt