Piotr Stokowiec zwolniony z Zagłębia Lubin. We wtorek poznamy nazwisko nowego trenera

0
Zagłębie

W poniedziałek rano w mediach pojawiły się spekulacje, że Zagłębie Lubin postanowiło zwolnić Piotra Stokowca. Informacja ta została potwierdzona kilka godzin później.

Jako pierwszy informację tę podał założyciel Weszło, Krzysztof Stanowski. Koniec końców okazała się ona prawdziwa i Piotr Stokowiec został zwolniony. Włodarze Zagłębia Lubin o swojej decyzji poinformowali za sprawą komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej klubu:

– Zarząd Zagłębia Lubin S.A. odwołał z funkcji I trenera Piotra Stokowca. Szkoleniowiec pracował w miedziowym klubie od maja 2014 roku. W tym czasie wywalczył z Zagłębiem awans do Lotto Ekstraklasy, brązowy medal w sezonie 2015/2016 oraz awansował do eliminacji Ligi Europy. Dziękujemy trenerowi za wkład w rozwój Zagłębia i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Stokowiec szkoleniowcem popularnych “Miedziowych” był od 12 maja 2014 roku. 45-latek wprowadził Zagłębie Lubin do LOTTO Ekstraklasy, a następnie poprowadził zespół do zajęcia trzeciego miejsca na najwyższym szczeblu rozgrywkowym oraz gry w eliminacjach do Ligi Europy. Trener pochodzący z Kielc był najdłużej pracującym trenerem w jednym klubie w lidze.

O zwolnieniu Stokowca zadecydowały ostatnie kiepskie wyniki zespołu. Zagłębie Lubin po dobrym początku sezonu w dalszej części kampanii znalazło się w kryzysie, czego konsekwencją jest seria pięciu meczów bez zwycięstwa. Czarę goryczy przelała niedzielna porażka w derbach Dolnego Śląska ze Śląskiem Wrocław (0:1).

Na stronie internetowej klubu pojawiła się informacja, że nowy trener drużyny zostanie zaprezentowany na wtorkowej konferencji prasowej. Wśród głównych kandydatów na to stanowisko wymienia się Mariusza Lewandowskiego – byłego reprezentanta Polski, a niegdyś piłkarza Zagłębia Lubin.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMichał Pazdan o krok od odejścia z Legii?
Następny artykułPorady do Fantasy Premier League przed 14. kolejką