Piotr Nowak zwolniony z Lechii Gdańsk?

0
Piotr Nowak

Wszystko wskazuje na to, że włodarze Lechii stracili cierpliwość i Piotr Nowak w najbliższych dniach zostanie zwolniony ze stanowiska trenera.

W obecnym sezonie Lechia Gdańsk w sześciu spotkaniach zdobyła raptem pięć punktów, a gra “Biało-Zielonych” była daleka od ideału. Szalę goryczy przelać miał mecz z Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Piotra Nowaka przegrali przed własną publicznością z beniaminkiem, a trener w najbliższych dniach ma stracić posadę.

O możliwej zmianie na trenerskim stołku w Gdańsku mówiło się od początku sezonu. W minionych rozgrywkach Lechia mimo wyśmienitej kadry nie zdołała zapewnić sobie miejsca gwarantującego walkę o europejskie puchary. 53-letni menedżer Lechii miał jednak dostać jeszcze jedną szansę od klubowych włodarzy. Tej bez wątpienia nie wykorzystał i teraz może rozglądać się za nowym miejscem pracy.

Kto następcą?

Według Piotra Wołosika, dziennikarza Przeglądu Sportowego, nowym trenerem gdańskiego zespołu zostać może Marcin Kaczmarek. Przypomnijmy, że Kaczmarek jeszcze przed rozpoczęciem sezonu rozwiązał umowę z Wisłą Płock za porozumieniem stron.

43-latek w Płocku pracował przez pięć ostatnich lat. Z klubem awansował do Ekstraklasy, a w minionych rozgrywkach Wisła jako beniaminek pokazała się z naprawdę dobrej strony. Oficjalnie klub rozstał się z Kaczmarkiem za porozumieniem stron. W kuluarach mówi się, że trenera zwolnili jego piłkarze. Podobno najbardziej przeciwny menedżerowi był Dominik Furman.

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Pogoń Szczecin znów zatopiła Arkę
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Piast Gliwice wreszcie zwycięski