Kaczmarek nie jest już trenerem Wisły Płock!

0
Marcin Kamczarek

W środę rano Marcin Kaczmarek przestał być menedżerem “Nafciarzy”. Klub pożegnał się z trenerem za porozumieniem stron.

Kaczmarek pracował w Płocku od pięciu lat. Z klubem awansował do Ekstraklasy. W minionym sezonie Wisła jako beniaminek  pokazała się z naprawdę dobrej strony. W środę okazało się jednak, że trener nie poprowadzi zespołu w kolejnych rozgrywkach. Oficjalnie klub rozstał się z Kaczmarkiem za porozumieniem stron. W kuluarach mówi się, że trenera zwolnili jego piłkarze.

Podobno najbardziej przeciwny menedżerowi był Dominik Furman, który ostatnio został wykupiony przez “Nafciarzy”. Według dziennikarzy “Piłki Nożnej” Kaczmarek był skonfliktowany również z kilkoma innymi piłkarzami. Na ich wniosek zarząd Wisły miał zdecydować się na rozwiązanie umowy z trenerem.

Kto następcą?

Nadal nie wiadomo kto zostanie zatrudniony w miejsce zaskakująco zwolnionego Kaczmarka. W doniesieniach medialnych zobaczyć można nazwiska między innymi Jacka Zielińskiego, Jacka Paszulewicza i Franciszka Smudy, ale na decyzję klubu będzie trzeba poczekać zapewne kilka dni. Do czasu zatrudnienia nowego trenera zespół prowadzić będzie drugi trener drużyny, Sławomir Rafałowicz.

Nie wiadomo czy pożegnanie Kaczmarka będzie miało jakiś wpływ na transfer Igora Łasickiego. 22-letni obrońca będący ostatnio piłkarzem Napoli podobno porozumiał się już z włodarzami “Nafciarzy”. Jeżeli piłkarz nie zmieni swojej decyzji to w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany jako gracz Wisły. Tym samym Łasicki będzie miał okazję na debiut w rozgrywkach Ekstraklasy. W 2014 roku został bowiem wykupiony przez Włochów z drugiej drużyny Zagłębia Lubin.

Poprzedni artykułŚląsk Wrocław ma nowego właściciela
Następny artykułDawid Kownacki podjął ostateczną decyzję! Kolejny Polak w Sampdorii