Piotr Nowak – Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców

0
piotr-nowak

Piotr Nowak w środę pożegnał się z posadą trenera Lechii Gdańsk. 53-latek wciąż pozostaje w klubie z Trójmiasta, jednak teraz będzie dyrektorem sportowym, a jego poprzednią funkcję przejmie Adam Owen.

Lechia Gdańsk od początek nowego sezonu nie radziła sobie najlepiej – w mediach pojawiały się spekulację, że Piotr Nowak zostanie zwolniony. Tymczasem włodarze klubu zapewniali, że szkoleniowiec może liczyć na ich kredyt zaufania. W środę jednak doszło o nieoczekiwanej roszady. Nowym trenerem Lechii został Adam Owen, czyli człowiek, który dotychczas odpowiadał za przegotowanie fizyczne drużyny.

Nowak nie odchodzi z “Biało-Zielonych”, a tylko zmienia funkcję, którą będzie pełnił. Były trener przyznał, że rozmowy na ten temat były prowadzone już po zakończeniu poprzedniego sezonu:

– Wyniki nie są zadowalające i zdajemy sobie z tego sprawę. Nasze rozmowy z prezesem odnośnie organizacji pionu sportowego i akademii zaczęły się przed zakończeniem ubiegłego sezonu. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i po pewnym czasie było widać, że nasze idee nam uciekają. Nie było czasu na pewne rzeczy, a doba trwa tylko 24 godziny.

Teraz władzę w drużynie przejmie Owen, który zna zawodników i był przygotowywany do przejęcia pieczy:

– Trener Owen był obecny przez cały czas, w pewnych momentach był też na linii i to był okres, by nauczył się jak wygląda zespół. W rozmowie z zespołem mówiłem, że nie jest to pożegnanie, a przywitanie w nowej roli. Czasami będą niestety oglądać moją twarz, w dalszym ciągu jestem ich bossem i mam wiele do zaoferowania pod względem organizacyjnym. Ta druga rola jest też istotna. Chcemy zaszczepiać filozofię klubu dużo wcześniej, przyjąć zasadę treningów we wszystkich szczeblach wiekowych, by obowiązywały odpowiednie kryteria. Musimy znaleźć styl, który będzie nas charakteryzował.

Zadaniem Walijczyka będzie jak najszybsze wydobycie drużyny z kryzysu. Lechia Gdańsk po 10. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmuje dopiero 12. miejsce. W porównaniu do zeszłorocznej czwartej pozycji jest to kiepski wynik.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułKłopoty kadrowe Evertonu przed meczem z Apollonem
Następny artykułDiego Simeone – Byli lepsi taktycznie, technicznie i fizycznie