Piłkarz Barcelony nie zagra przez trzy tygodnie

0
paco alcacer

O dużym pechu może mówić Paco Alcacer. Napastnik Barcelony doznał kontuzji w niedzielnym meczu z Deportivo, która wykluczy go z gry na trzy tygodnie.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Paco Alcacer nie ma czego szukać w Barcelonie. Były piłkarz Valencii miał jednak kilka świetnych momentów w tym sezonie i pod wodzą Ernesto Valverde spisywał się coraz lepiej. Z Deportivo wybiegł na murawę w pierwszej jedenastce, ale pech chciał, że już w 23. minucie musiał opuścić boisko.

Jak się później okazało, 24-latek doznał urazu mięśniowego lewego uda. Nie jest to groźna kontuzja, ale według optymistycznych doniesień ze sztabu medycznego piłkarz do dyspozycji trenera będzie dopiero na mecz z Levante, które odbędzie się 7 stycznia 2018 roku.

paco alcacer kontuzja

Paco Alcacer pozbawił się tym samym szansy gry w sobotnim El Clasico. W Madrycie wg bukmacherów to Real jest faworytem. Fortuna za zwycięstwo Królewskich oferuje kurs 2.12. Remis wyceniany jest na 3.80, a zwycięstwo Barcelony na 3.25. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że dzięki przerwie zimowej piłkarz opuści najprawdopodobniej tylko mecz z Realem i spotkanie z Celtą w Pucharze Hiszpanii.

To kolejna kontuzja przed El Clasico w szeregach Barcelony. Od dawna niezdolny do gry jest Ousmane Dembele, a do soboty zapewne wciąż nie do końca sprawni będą Gerard Deulofeu i Rafinha.

Paco Alcacer w tym sezonie zagrał w jedenastu meczach. Zdobył w nich pięć goli i zaliczył trzy asysty. To jego dwa gole pozwoliły Barcelonie na początku listopada wygrać 2:1 z Sevillą.