Pierwszy letni transfer Ajaxu Amsterdam

0

Ajax Amsterdam rozpoczął pozyskiwanie zawodników na nadchodzący sezon. Od pierwszego lipca 2018 roku piłkarzem jednego z najbardziej utytułowanych holenderskich klubów będzie Hassane Bande, który aktualnie występuje w KV Mechelen.

Dział skautingu Ajaxu Amsterdam jest znany z tego, że potrafi wynaleźć zawodników z całego świata, którzy są uznawani mianem “perełki”. Następnie taki piłkarz pod skrzydłami wykwalifikowanych trenerów zalicza progres, aby za kilka lat mógł zostać sprzedany do najlepszych klubów na świecie. Oczywiście z korzyścią dla Ajaxu.

Takim piłkarzem ma być Hassane Bande. Wprawdzie Ajax Amsterdam pozyskanie zawodnika KV Mechelen potwierdził już teraz, to gracz rodem z Burkina Faso do Holandii przeniesie się po zakończeniu tego sezonu – pierwszego lipca 2018 roku. Według informacji portalu “Transfermarkt” Ajax zapłaci za 19-latka 9,5 miliona euro.

Bande piłkarzem KV Mechelen jest od lipca 2017 roku, kiedy to przeniósł się do tego klubu z rodzimego Salitas. 19-latek błyskawicznie zadomowił się z lidze belgijskiej – wystąpił on w 13 meczach, w których strzelił osiem bramek oraz zanotował jedną asystę.

O pozyskaniu tego zawodnik wypowiedział się dyrektor sportowy Ajaxu, Marc Overmans, który zdradził dlaczego klub tak śpieszył się z potwierdzeniem jego transferu:

– Śledziliśmy Hassane'a już od jakiegoś czasu. Nie byliśmy jedynym klubem zainteresowanym jego pozyskaniem, dlatego musieliśmy działać szybko. To wielki talent i bardzo wszechstronny piłkarz. Cieszę się, że udało się dojść do porozumienia w jego sprawie.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJagiellonia Białystok zakontraktowała młodego napastnika
Następny artykułZmiana planów Arkadiusza Milika. Polak nie zostanie wypożyczony?