Peter Stoeger – Część tego zwycięstwa należy do Petera Bosza!

0

Peter Stoeger nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu na ławce trenerskiej Borussii Dortmund. Piłkarze pod jego wodzą zakończyli czarną serię meczów bez wygranej, która trwała ponad dwa miesiące. Nowy szkoleniowiec popularnych “Borusse” na pomeczowej konferencji prasowej nie zapomniał docenić byłego trenera, Petera Bosza.

Borussia Dortmund we wtorkowym meczu 16. kolejki Bundesligi zmierzyła się z FSV Mainz. Po ośmiu spotkaniach bez wygranej w Bundeslidze, piłkarze z Zagłębia Ruhry wreszcie znaleźli sposób na zdobycie trzech punktów. Wprawdzie styl, w jakim tego dokonali nie był najlepszy, ale najważniejsze było zakończenie czarnej serii.

W podobnym kontekście wypowiadał się także Peter Stoeger, według którego najważniejsza jest zdobycz punktowa:

– Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu tego zwycięstwa. Fakt, że wywozimy stąd punkty jest najważniejszy. Mieliśmy pewne problemy, aby wejść w to spotkanie, ale jeszcze w pierwszej połowie wprowadziliśmy do naszej gry porządek.

Trudno było oczekiwać, że w tym spotkaniu będzie widać wpływ Stoegera, który nie miał zbyt wiele czasu na przygotowanie zespołu meczu z drużyną z Moguncji:

– W różnych fazach gry było widać, że możemy grać naprawdę dobrą piłkę nożną. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Czas przed meczem był bardzo napięty, ponieważ znam zespół dopiero 2-3 dni. Moim celem jest jak najlepsze wykorzystanie zalet moich piłkarzy.

Stoeger nie zamierzał zbiera pochwał za to spotkanie i na pomeczowej konferencji przypomniał także o niedawno zwolnionym Peterze Boszu, który według niego miał wpływ w osiągnięcie tej wygranej:

– Część tego zwycięstwa należy do Petera Bosza! Życzę mu wszystkiego najlepszego!

Borussia Dortmund nie ma zbyt dużo czasu na świętowania tej wygranej, bowiem już w sobotę czeka ich kolejne starcie. Piłkarze Stoegera na Signal Iduna Park zmierzą się z Hoffenheim. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 1.50.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułLuiz Felipe Scolari przejmie reprezentację Australii? “Jestem jednym z kandydatów”
Następny artykułPrezes Wisły Kraków wyjaśniła zwolnienie Kiko Ramireza. “To była przemyślana decyzja”